Kúdela jako rocková hvězda. V Jakartě ho už na letišti přivítaly davy fanoušků

Sport Sport
21. 6. 2022 19:42
Tohle se jen tak nevidí. Fotbalový Ondřej Kúdela v úterý dorazil do Jakarty, kde by se měl stát nejlépe placeným hráčem indonéské fotbalové ligy. Fanoušci klubu Persija Jakarta, kam přestoupil z pražské Slavie, ho v hojném počtu vítali už na letišti.
Ondřej Kúdela
Ondřej Kúdela | Foto: Milan Kammermayer

Pětatřicetiletý fotbalista dorazil do indonéské metropole s klubovou šálou kolem krku a ve výborné náladě. Aby také ne, když ho na letišti přivítal pořádný dav fanoušků a novinářů.

Kúdela skončil ve Slavii po čtyřech a půl letech. S vršovickým týmem vyhrál třikrát mistrovský titul a třikrát domácí pohár, nastupoval i v Lize mistrů, Evropské lize a Evropské konferenční lize. Za českou reprezentaci odehrál osm zápasů. V poslední době ho provázely vleklé zdravotní problémy.

Exotické angažmá bude pro Kúdelu druhou zahraniční zkušeností. V roce 2014 hostoval z Mladé Boleslavi v kazašském klubu Ordabasy Šymkent.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy