Král Bellingham. Mladý Angličan táhne Real Madrid, přidal další dva góly

7. 10. 2023 18:40
Fotbalisté Realu Madrid doma rozdrtili Pamplonu 4:0 a upevnili si první místo ve španělské lize. Záložník Jude Bellingham potvrdil dvěma góly svou střeleckou formu. "Bílý balet" vede neúplnou tabulku o dva body před Gironou, která v devátém kole v Cádizu využila dlouhou přesilovku a zvítězila 1:0.
Jude Bellingham, Real Madrid
Jude Bellingham, Real Madrid | Foto: Reuters

Bellingham se trefil v obou poločasech. Dvacetiletý anglický reprezentant s osmi góly vede tabulku ligových střelců. Od letního příchodu z Dortmundu zaznamenal 10 soutěžních gólů v 10 zápasech.

Třetí branku Realu přidal v 65. minutě Vinícius Júnior, který o chvíli později asistoval u trefy Joselua. Ten ještě v závěru neproměnil penaltu. Madridský tým na svém stadionu vyhrál i čtvrté ligové utkání v sezoně.

Cádiz hrál v oslabení od 10. minuty po Machísově šlapáku. Hosté zužitkovali početní výhodu až po téměř hodině hry, kdy se z hranice šestnáctky prosadil Aleix García. Katalánský celek vyhrál sedmý z posledních osmi zápasů, naopak Cádiz už popáté za sebou nedokázal zvítězit.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:

Cádiz - Girona 0:1 (59. A. García), Real Madrid - Pamplona 4:0 (9. a 54. Bellingham, 65. Vinícius Júnior, 70. Joselu), Mallorca - Valencie 1:1 (5. Dani Rodríguez - 45.+3 Diego López), FC Sevilla - Vallecano 2:2 (50. Sow, 90.+6 Nasírí - 21. Valentín, 26. García).

1. Real Madrid 9 8 0 1 20:6 24
2. Girona 9 7 1 1 19:11 22
3. FC Barcelona 8 6 2 0 19:8 20
4. Bilbao 9 5 2 2 16:9 17
5. Atlético Madrid 7 5 1 1 18:7 16
6. San Sebastian 8 4 3 1 16:10 15
7. Vallecano 9 3 4 2 11:13 13
8. Betis Sevilla 8 3 3 2 10:12 12