Konec i na mezinárodní scéně. Damková rezignovala na svůj post v komisi sudích UEFA

Jiří Škuba Jiří Škuba
23. 10. 2020 10:10
Dagmar Damková po všech svých funkcích ve fotbalové asociaci FAČR složila mandát i jako členka Komise rozhodčích UEFA.
Dagmar Damková.
Dagmar Damková. | Foto: Milan Kammermayer

Damková je členkou komise rozhodčích UEFA (od 2011) a FIFA (od 2017), přičemž v evropské federaci tuto funkci zastávala jako první žena v historii.

Po skandálu a zatčení jejího přítele místopředsedy FAČR Romana Berbra však své funkce opustila. Nejdříve ty v národní federaci - rezignovala na pozici členky výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR) a na post předsedkyně Řídící komise pro Čechy.

Nyní odchází i z mezinárodní scény. "Dostal jsem zprávu od předsedy Malíka, že Dagmar Damková odchází na svou žádost z komise rozhodčích UEFA," potvrdil informace Aktuálně.cz místopředseda federace Zdeněk Zlámal. Zda Damková současně rezignovala na post v mezinárodní federaci FIFA, ovšem nepotvrdil.

FAČR informaci oficiálně ani nepotvrdil, ani nevyvrátil. "Jde v tuto chvíli o osobní věc paní Dagmar Damkové," sdělil ředitel komunikace Michal Jurman. Sama funkcionářka mobilní telefon nezvedá.

Pětačtyřicetiletá bývalá sudí je řadu let Berbrovou partnerkou. Její muž je nejvýše postavenou osobou v aktuální kauze, kterou rozpoutal páteční policejní zásah na několika místech v zemi včetně sídla FAČR na pražském Strahově.

Berbr byl v neděli stejně jako sportovní ředitel druholigového Vyšehradu Roman Rogoz, rozhodčí Tomáš Grimm a bývalý ligový hráč Michal Káník poslán do vazby. O den později rezignoval na post místopředsedy FAČR a na pozice ve výkonném výboru i šéfa plzeňského krajského svazu.

 

Právě se děje

Další zprávy