Konec i na mezinárodní scéně. Damková rezignovala na svůj post v komisi sudích UEFA

Jiří Škuba Jiří Škuba
23. 10. 2020 10:10
Dagmar Damková po všech svých funkcích ve fotbalové asociaci FAČR složila mandát i jako členka Komise rozhodčích UEFA.
Dagmar Damková.
Dagmar Damková. | Foto: Milan Kammermayer

Damková je členkou komise rozhodčích UEFA (od 2011) a FIFA (od 2017), přičemž v evropské federaci tuto funkci zastávala jako první žena v historii.

Po skandálu a zatčení jejího přítele místopředsedy FAČR Romana Berbra však své funkce opustila. Nejdříve ty v národní federaci - rezignovala na pozici členky výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR) a na post předsedkyně Řídící komise pro Čechy.

Nyní odchází i z mezinárodní scény. "Dostal jsem zprávu od předsedy Malíka, že Dagmar Damková odchází na svou žádost z komise rozhodčích UEFA," potvrdil informace Aktuálně.cz místopředseda federace Zdeněk Zlámal. Zda Damková současně rezignovala na post v mezinárodní federaci FIFA, ovšem nepotvrdil.

FAČR informaci oficiálně ani nepotvrdil, ani nevyvrátil. "Jde v tuto chvíli o osobní věc paní Dagmar Damkové," sdělil ředitel komunikace Michal Jurman. Sama funkcionářka mobilní telefon nezvedá.

Pětačtyřicetiletá bývalá sudí je řadu let Berbrovou partnerkou. Její muž je nejvýše postavenou osobou v aktuální kauze, kterou rozpoutal páteční policejní zásah na několika místech v zemi včetně sídla FAČR na pražském Strahově.

Berbr byl v neděli stejně jako sportovní ředitel druholigového Vyšehradu Roman Rogoz, rozhodčí Tomáš Grimm a bývalý ligový hráč Michal Káník poslán do vazby. O den později rezignoval na post místopředsedy FAČR a na pozice ve výkonném výboru i šéfa plzeňského krajského svazu.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy