Konec chvály: Tragický Ujfaluši vyškolen Barcelonou

Barcelona - Nedávno se o Tomáši Ujfalušim hovořilo jako o novém Franzi Beckenbauerovi.

Takovou poklonu mu před necelými dvěma týdny vysekl španělský sportovní deník AS. Nyní už ale na Pyrenejském poloostrově přehodnocují na českého reprezentanta názor. Pokud by to šlo, asi by novináři svůj výrok vymazali.

Stačil k tomu jediný zápas, kdy Barcelona rozdrtila Atlético Madrid.

V tomto sobotním šlágru padlo sedm branek, z toho šest jich skončilo v síti hostujícího týmu. Jeho defenzivní řady opět vedl Ujfaluši a není snad ani nutné dodávat, že je vedl hodně špatně.

Čtěte více: Debakl pro Ujfalušiho: Šest branek od Barcelony

Teď AS napsal: "Celá obrana hrála katastrofálně, ale výkon českého fotbalisty, který až do včera nedělal chyby, byl tragický." Tento sportovní list to považuje za jeden z klíčových faktorů, proč Atlético odjelo z Nou Campu s debaklem.

Při první brance vyskakoval třicetiletý bek na rohový kop marně, byl přehlavičkován Marquezem. Druhý gól padá zcela na jeho hlavu, jelikož zbytečně srazil Messiho, který už mířil ven z vápna.

Třetí zářez musel pobavit diváky, protože Messi z přímého kopu poslal míč do brány ještě v době, kdy si brankář Coupet stavěl zeď. V té době běžela teprve osmá minuta! Atlético snížilo na 1:3, ale za chvíli znovu inkasovalo.

Samuel Eto'o byl přesně mezi dvěma obránci, dostal ideální pas a Ujfaluši ho už nestačil zastavit. Pátý gól dal Gudjohnsen, předcházela mu však parádička Iniesty, jenž si pohrál s Ujfalušim a střílel do tyče.

Guardiola: Zatím nejlepší zápas sezony

Hráči Atlétika Madrid byli Barcelonou vyškoleni. Jako v případě gólu Messiho
Hráči Atlétika Madrid byli Barcelonou vyškoleni. Jako v případě gólu Messiho | Foto: Reuters

Další španělský deník Marca shrnul střetnutí dvou zástupců v Lize mistrů se slovy: "Zápas vlastně trval jen osm minut. Je těžké čelit útoku, který tvoří Iniesta, Xavi, Messi a Eto'o a pokud inkasujete hned z první střely, pak je to nemožné."

Marca připomíná, že Barcelona dávala v sobotu lekci z fotbalu. Měla totiž minimálně další tři vyložené šance, které neproměnila.

"Byl to nejlepší zápas od té doby, co jsem se stal trenérem Barcelony. Nečekal jsem, že bychom mohli dát tolik gólů v tak krátké době," poznamenal domácí kouč Josep Guardiola.

Server goal.com při hodnocení hráčů nenechává na Ujfalušim ani nit suchou. "Mizerný výkon od hráče, který do této doby předváděl zářné výkony. Byl u téměř všech gólů a zavinil penaltu. Strašný výkon."

V bodování 0-10 udělil server jemu i dalšímu stoperovi Heitingovi jedničku, tedy téměř tu nejhorší známku. Nulu dostal jen Luis García.

Trenér madridského klubu Javier Aguirre se však hráčů zastal a veškerou vinu za třetí porážku v šesti zápasech La Ligy vzal na sebe.

"Je to politováníhodné. Neexistuje žádná omluva pro to, jak jsme dostali tři góly za osm minut. Ale já jsem ten, kdo je za to zodpovědný. Postavil jsem špatnou sestavu, nezvládli jsme přípravu, neudělal jsem v průběhu nějaké změny v útoku..." sypal si popel na hlavu sklíčený Aguirre.