Koller zářil. Norimberk díky jeho gólu zdolal Wolfsburg

20. 4. 2008 16:50
Norimberk - Wolfsburg 1:0
Obr Koller v zajetí dvou protihráčů z Wolfsburgu
Obr Koller v zajetí dvou protihráčů z Wolfsburgu | Foto: Reuters

Norimberk - Jan Koller se vrátil do základní sestavy Norimberku v dohrávaném zápase 28. kola německé Bundesligy. A nedělní utkání proti Wolfsburgu mu vyšlo parádně, vstřelil vítězný gól svého celku.

Před dvěma týdny bylo střetnutí přerušeno kvůli průtrži mračen, když po poločase vedl bavorský klub 1:0. Existenční duel však dokázali svěřenci kouče von Heesena vyhrát i na druhý pokus.

Bayern doma naděloval. Skácel pomohl brankou k remíze
Bayern slaví po finálovém dramatu zisk Německého poháru

Od úvodních minut měli na hřišti převahu, právě obrovitý kanonýr dělal zadákům Wolfsburgu včetně Jana Šimůnka velké problémy. Už po osmi minutách Kollera nevybíravě fauloval Costa, za což viděl žlutou kartu.

Neuběhla ani čtvrthodina hry, když na stadionu zavládla euforie. Jen nakrátko. Česká spolupráce byla přerušena rozhodčím, podle něhož na Galáskův přímý kop vyskočil Koller v ofsajdovém postavení. Ani protesty, jelikož balon skončil v síti, nepomohly.

Potom zase ohrožoval branku hostů slovenský fotbalista Robert Vittek, jenže on ani jeho kolega z reprezentace Marek Mintál skóre nezměnily. Na konci poločasu byl vidět gólman Klewer, jenž nastoupil místo zraněného Blažka. Zachránil situaci po akci Marcelinha, kterou zakončoval ex-teplický Džeko.

Také do druhé půle vstoupili domácí aktivně. Jejich tříčlenná ofenzivní formace byla hodně nebezpečná. V 66. minutě nahrál Koller do běhu Pinolovi, jehož rána však mířila vedle.

Český útočník se prosadil až v 79. minutě, když střelou z hranice vápna nedal gólmanovi Benagliovi šanci. Vzal na sebe roli zachránce a po centru ze středu hřiště dokázal obehrát obranu. Byl to jeho druhý gól po zimním návratu do Bundesligy.

Norimberk se po výhře 1:0 posunul na sedmnácté místo, na nesestupové příčky mu pět kol před koncem schází dva body. Wolfsburg zůstal sedmý.