Bayern slaví po finálovém dramatu zisk Německého poháru

19. 4. 2008 23:46
Bayern - Drotmund 2:1
Christian Lell a Luca Toni oslavují gól Bayernu Mnichov
Christian Lell a Luca Toni oslavují gól Bayernu Mnichov | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayeru Mnichov získali první trofej v sezoně. V sobotním finále Německého poháru porazili Borussi Dortmund 2:1 po prodloužení a cenný pohár získali počtrnácté v historii.

Oba góly vítězů vstřeli Ital Luca Toni. Italský klub tak má i při neučasti v Lize mistrů nakročeno k velmi dobré sezoně. V Bundelize má blízko k titulu a v Poháru UEFA bude bojovat o finále.

Oba týmy se střetly minulý týden v lize a Bayern deklasoval svého soupeře 5:0. Tentokrát byl však duel mnohem vyrovnanější.

Bayern se sice ujal vedení už v 11. minutě po brance Toniho. Pak ale spíše bránil hubený náskok, Borussie byla lepším týmem a podařilo se ji srovnat v nastaveném čase, kdy se trefil Chorvat Mladen Petrič. Jeho střelu tečoval do vlastní sítě stoper Lucio.

Dortmund měl i v prodloužení převahu, ale do kolen ho dostal Šťastná teč Toniho po Podolského pokusu. Borusii navíc zkomplikovalo situaci vyloučení Blaszczykowskiho.

Borussia Dortmund - Bayern Mnichov 1:2 po prodl. (0:1, 1:1)
90.+1 Petrič - 11. a 103. Toni. ČK: 108. Blaszczykowski.