Video: Kdepak Messi. Fotbalový svět baví zápas opilých Norů

Sport Sport
24. 11. 2016 10:12
Podívejte se na virální video z přátelského fotbalového utkání norských amatérů, kteří odehráli zápas na mol opilí. Jak to dopadlo už vidělo na serveru You Tube přes milión diváků.
Podívejte se na "opilecký fotbal" z Norska! | Video: YouTube

Praha - V pražském Edenu se nedávno představila norská fotbalová reprezentace, doma jí ale vyrostla alespoň co se týče popularity pořádná konkurence.

Před pár dny se na You Tube objevilo virální video, v němž parta norských mladíků praktikuje "opilecký fotbal". Během prvního týdne nasbíralo skoro 1,2 miliónů zhlédnutí.

Pravidla poněkud nevšední sportovní disciplíny jsou podobná klasickému malému fotbalu. S jedinou výjimkou. "Každý tým musí mít průměrnou hodnotu alkoholu v krvi jedno promile, než začne hrát. Střelec gólu pak bude otestován, a pokud nadýchá méně, branka nebude uznána," vysvětlují autoři na začátku snímku.

Aby klíčové míry jednoho promile průměrný muž dosáhl, musel by za dvě hodiny vypít přibližně pět dvanáctistupňových piv, nebo stejný počet velkých rumů.

A jak samotný experiment v Norsku proběhl? Zápasu pochopitelně předcházelo úvodním rozradostnění v kabinách a hned poté se oba týmy před zraky fanoušků daly na věc. "Je to přesně tak hrozné, jak jsem čekal," postřehl od lajny jeden z "trenérů". První gól ze standardní situace ale uznán nebyl, střelec porušil pravidlo jednoho promile.

"Fotbalisté" se pak pokoušeli předvádět odvážné kousky s míčem, ale kromě kulatého nesmyslu měli problémy především s koordinací vlastního těla. Konečný stav 4:3 pro červenomodrý tým nakonec zařídil v poslední minutě jeho nejopilejší hráč. "Nemůžu tomu uvěřit," hlesl jeden z poražených.

"To je strategie! Koučování světové třídy," radoval se vítězný trenér, který jako by pomýšlel na uvolněný post kouče trenéra norské reprezentace, jíž opustil Per-Mathias Högmo po nedávné porážce v Praze.

A podobné přirovnání napadlo jednoho z diskutujících pod videem. "Nevidím rozdíl mezi nimi a jejich národním týmem," postřehl. A ironický komentář přišel i z Maďarska. "To je přesně jako naše první liga," napsal diskutér.

 

Právě se děje

Další zprávy