Čas neplatí pro sexy roztleskávačky, polonahého Ronalda ani Slavii s Bohemians

Sport Sport
22. 11. 2016 14:44
Virtuálním světem internetu se valí další bláznivá výzva. Mannequin Challenge uchvátila i sportovce, zapojili se profíci, amatéři i fanoušci z celého světa. Podívejte se na ta nejpovedenější videa.
Doo Mannequin Challenge se zapojily také krásné Jižanky, cheerleaders týmu amerického fotbalu Dallas Cowboys.
Doo Mannequin Challenge se zapojily také krásné Jižanky, cheerleaders týmu amerického fotbalu Dallas Cowboys. | Foto: Dallas Cowboys Cheerleaders via youTube

Praha - Po polívání hlavy kbelíkem ledové vody přišla i mezi sportovce další nová móda. Místo Ice Bucket Challenge teď letí Mannequin Challenge připomínající dětskou hru štronso.

Videa lidí stojících v nejrůznějších pózách, jakoby se zastavil čas, zaplavila sociální sítě. A není divu, že se této výzvy brzy chytli i sportovci.

Zřejmě nejpropracovanější, téměř umělecký kus, připravili organizátoři a hráči evropské profesionální golfové "tůry". Je v něm všechno od šaten až po hvězdy na greenu.

Největší koncentrace krásek se patrně objevila v šatnách roztleskávaček profesionálního klubu amerického fotbalu Dallas Cowboys. Půvabné dívky tak oslavily povedenou vítěznou sérii Kovbojů.

Mannequin Challenge se nekoná jen v zákulisí. Anglický kanonýr Jamie Vardy "zkameněl" po gólu s síti Španělska. A s ním po chvíli také jeho slavíci spoluhráči.

Není žádná "virální špatnost", aby u ní nechyběl Cristiano Ronaldo. V šatně portugalské reprezentace vystupuje skutečně jako manekýn a dává na odiv své svaly.

Vlna Mannequin Challenge dorazila už do Česka. Hokejisté Slavie dokazují, že i v těžkých časech svého klubu se umí semknout a udělat spolu něco zábavného.

Další, kdosi v Česku tuhle výzvu zkusili, jsou fotbalisté Bohemians

Velmi populární je hra na sochy u zámořských basketbalistů. Úřadující šampioni NBA z Clevelandu k této hříčce během návštěvy Bílého domu přiměli i dosluhující první dámu Michelle Obamovou.

Na univerzitách bylo vždycky o zábavu postaráno. To dokumentuje vtipné video od basketbalistů Lamas Cardinals. V texaském  Beaumontu je vůbec veselo, protože podobnou hříčku pak udělaly i basketbalistky Lady Cardinals.

Ono se řekne "veselé video", jenže některé nápady dají pořádně zabrat. To určitě platí o výkonu gymnastů z Leedsu, kteří ani při náročných cvicích neztratili glanc a nehnuli ani brvou.

Se čtyřmi roky plnými vítězství se stylově rozloučil tým Volkswagenu v MS v rallye. Také nejrychlejší soutěžáci světa v Austrálii aspoň na chvíli "zamrzli".

 

Právě se děje

před 32 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Předpokládá to vládní novela, kterou Sněmovna podle dnešního stanoviska svého rozpočtového výboru schválí. Nyní platí tento princip v souvislosti s koronavirovou krizí do konce letošního roku. Předloha, o níž by měli poslanci hlasovat ve čtvrtek, jej zavádí trvale.

Možnost vracení nespotřebovaného piva určeného k likvidaci či přepracování zpět do režimu podmíněného osvobození od daně mají pivovary od jara. Před epidemií koronaviru zákon převod piva zpět do daňového skladu neumožňoval. Od příštího roku nebude přesun vyžadovat povolení jako nyní, ale rozhodnutí, což by mělo snížit administrativu. Kontrolu likvidace piva by prováděla celní správa.

před 53 minutami

Případ pražských taxikářů, kteří předražovali jízdné, předal soud magistrátu. Mohlo by jít o přestupek

Pražský městský soud ve středu předal magistrátu případ taxikářů, kteří předražovali jízdné. Podle odvolacího senátu totiž díky novele trestního zákoníku, která upravuje hranici nepatrné škody nespáchali trestný čin, mohlo by jít ale o přestupek. Soud však zároveň uložil obžalovaným podmínky za to, že upláceli úředníka magistrátu, který jim za to poskytl informace o kontrolách taxislužeb. Rozsudek soudu je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy