Kat Sparty straší i Moskvu. Spartak se obává Ceesaye

Ivo Pospíšil
28. 9. 2010 12:00
Karpin: Messiho nemají, ale Ceesay je také nepříjemný
Ceesay dal Spartě dva góly ze tří
Ceesay dal Spartě dva góly ze tří | Foto: Reuters

Moskva - Druhý zápas v Lize mistrů sehrají v úterý fotbalisté slovenské Žiliny. Po jednoznačné domácí lekci s Chelsea, kdy tým Pavla Hapala prohrál 1:4, se nyní přemožitel pražské Sparty chystá na duel v Moskvě, proti místnímu Spartaku.

Stadion Lužniky je znám svou umělkou a celek, který na něm hraje, vykročil do LM velmi dobře. V prvním zápase vyhrál 1:0 na hřišti francouzského Olympique Marseille, a dnes se proto pokusí na tento úspěch navázat.

Případná výhra by ho pak výrazně přiblížila postupu

Čtěte také:
Hapal: Jen zážitky z Ligy mistrů nestačí, chceme body
Po výprasku s Chelsea Žilina zlevnila. Lístky za 20 eur
Žilina proti Chelsea propadla. Čecha však překonala

"Víme, v čem je Žilina silná a kde má naopak slabiny," citují stránky Sport.sk kouče Valerije Karpina.

"Rozebírali jsme obrannou hru Žiliny. Je pochopitelné, že Messi mezi nimi není, ale mají jiného celkem dobrého útočníka. 195 centimetrů vysokého Ceesaye. Ten by mohl být velmi nepříjemný," říká bývalý ruský reprezentant.

Že nás píská Hansson? Máme kvůli tomu začít hrát volejbal?

Žilina se zatím prezentuje útočnou hrou. Sice na to proti Chelsea doplatila, Karpin se však domnívá, že ani tentokrát se slovenský celek nezatáhne do obrany.

"Na základě toho, co jsem viděl, si nemyslím, že by tak hráli. V každém případě, i při takovém způsobu hry se mohou otevřít velká okénka," říká kouč Spartaku. 

Utkání, které pak začíná v 18.30, bude řídit švédský arbitr Martin Hansson. Ten negativně proslul tím, že v barážovém střetnutí o MS přehlédl v duelu mezi Francií a Irskem ruku Henryho, po níž padl rozhodující gól.

"A co s tím máme dělat? Máme kvůli tomu hrát volejbal nebo co?" ptal se však Karpin novinářů. "Fakt, že nominovali tohoto rozhodčího, ještě neznamená, že budeme místo toho trénovat hru rukama," dodal rodák z estonské Narvy. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Rakouské FPÖ hrozí rozštěpení, zárodek nové strany je ve Vídni

Rakouské protiimigrační Svobodné straně Rakouska (FPÖ), stižené skandály, hrozí rozštěpení. Stranu dnes opustili tři vídeňští radní a v zastupitelstvu hlavního města vznikla nová politická skupina. Rakouští komentátoři se domnívají, že se chystá vznik nové strany v čele s bývalým dlouholetým šéfem FPÖ Heinzem-Christianem Strachem, jemuž FPÖ pozastavila členství.

Trojice radních opustila FPÖ kvůli jejímu odmítání Stracheho. Právě skandály bývalého předsedy přitom v květnu vedly k rozpadu vládní koalice, jejíž byla FPÖ součástí, a k desetiprocentnímu oslabení strany v zářijových předčasných volbách. V nich zvítězila přesvědčivě lidová strana (ÖVP) exkancléře Sebastiana Kurze, který nyní vyjednává o nové vládě se zelenými.

Politickou scénou otřáslo zejména video, na němž je Strache zachycen ve vile na Ibize při korupčním jednání před parlamentními volbami v roce 2017. Kromě toho bývalý vicekancléř čelí obvinění ze zpronevěry stranických peněz.

Novou politickou skupinu s názvem Die Allianz für Österreich (Aliance pro Rakousko; DAÖ) založili zastupitelé Karl Baron, Klaus Handler a Dietrich Kops. "FPÖ se stala protistracheovskou stranou a my už dále nejsme připraveni ji reprezentovat," řekl po založení klubu Karl Baron. Vyjádřil rovněž naději, že Strache se ke skupině připojí a povede ji do regionálních vídeňských voleb příští rok na podzim.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Odpolední jednání nepřinesla dohodu o klimatické neutralitě EU, rozhovory se protáhnou

Mezi lídry členských zemí Evropské unie ani po třech hodinách jednání o podpoře klimatické neutrality nenastala shoda. Podle původního plánu mělo pracovní zasedání na toto téma končit v 19:00, rozhovory se ale protahují i do večerních hodin. Překážkou jsou mimo jiné rozdílné názory na status jaderné energetiky, která je podle Česka pro realizaci ekologických cílů klíčová.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Praha neuzavře smlouvu s nevěstincem Showpark v Holešovicích

Pražský magistrát neplánuje uzavřít smlouvu na pronájem prostor v holešovické tržnici se společností Eroc, která tam od roku 1998 provozuje erotický podnik. Dnes to řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) v diskusi nad peticí za zachování klubu, kterou projednali zastupitelé. Podle náměstka město z právních důvodů smlouvu ani uzavřít nemůže. Podle jednatele firmy Zbyňka Mately klub plní pro město pozitivní funkci a jeho uzavření by mělo nežádoucí důsledky.

Magistrát před nedávnem vyhrál soudní spor se společností Delta Center, která měla holešovickou tržnici v nájmu. Nyní ji musí vyklidit a uhradit magistrátu dlužné nájemné s příslušenstvím ve výši 246 milionů korun. Součástí sporu byla i firma Eroc, která si od Delta Centra prostory pro provoz klubu pronajímala.

"Je potřeba zdůraznit, že společnost Eroc, potažmo Showpark, nikdy neměla smlouvu s městem," uvedl náměstek. Dodal, že pokud by měl klub zůstat, musela by se poprvé v historii taková smlouva podepsat, což ale není možné. Podle Vyhnánka magistrát nemůže podepsat smlouvu se společností, která provozuje veřejný dům, protože by magistrát buď musel zveřejnit záměr prostor pronajmout za účelem provozování prostituce, což je trestný čin, nebo v záměru lhát. Toto stanovisko podle něj potvrdili magistrátní právníci.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Moneta podepsala smlouvu o koupi Wüstenrot v ČR za 4,6 miliardy korun

Zástupci Moneta Money Bank dnes podepsali s německým koncernem Wüstenrot & Württembergische smlouvu o koupi stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot v Česku za 180,4 milionu eur (asi 4,6 miliardy Kč). Transakce má být vypořádána 1. dubna 2020. Podléhá ale ještě schválení ze strany České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Firmy to dnes večer oznámily v tiskové zprávě.

Moneta uvedla, že transakcí získá navíc asi 350 000 klientů. Zatím má zhruba milion klientů. Koupi chce financovat z přebytku vlastního kapitálu a volné likvidity.

Stávající generální ředitel Wüstenrot v Česku Michael Pupala zůstane podle banky i nadále generálním ředitelem a předsedou představenstva stavební spořitelny i hypoteční banky Wüstenrot. Zároveň se stane členem vrcholového managementu Monety.

Zdroj: ČTK
Další zprávy