Kat Sparty straší i Moskvu. Spartak se obává Ceesaye

Ivo Pospíšil
28. 9. 2010 12:00
Karpin: Messiho nemají, ale Ceesay je také nepříjemný
Ceesay dal Spartě dva góly ze tří
Ceesay dal Spartě dva góly ze tří | Foto: Reuters

Moskva - Druhý zápas v Lize mistrů sehrají v úterý fotbalisté slovenské Žiliny. Po jednoznačné domácí lekci s Chelsea, kdy tým Pavla Hapala prohrál 1:4, se nyní přemožitel pražské Sparty chystá na duel v Moskvě, proti místnímu Spartaku.

Stadion Lužniky je znám svou umělkou a celek, který na něm hraje, vykročil do LM velmi dobře. V prvním zápase vyhrál 1:0 na hřišti francouzského Olympique Marseille, a dnes se proto pokusí na tento úspěch navázat.

Případná výhra by ho pak výrazně přiblížila postupu

Čtěte také:
Hapal: Jen zážitky z Ligy mistrů nestačí, chceme body
Po výprasku s Chelsea Žilina zlevnila. Lístky za 20 eur
Žilina proti Chelsea propadla. Čecha však překonala

"Víme, v čem je Žilina silná a kde má naopak slabiny," citují stránky Sport.sk kouče Valerije Karpina.

"Rozebírali jsme obrannou hru Žiliny. Je pochopitelné, že Messi mezi nimi není, ale mají jiného celkem dobrého útočníka. 195 centimetrů vysokého Ceesaye. Ten by mohl být velmi nepříjemný," říká bývalý ruský reprezentant.

Že nás píská Hansson? Máme kvůli tomu začít hrát volejbal?

Žilina se zatím prezentuje útočnou hrou. Sice na to proti Chelsea doplatila, Karpin se však domnívá, že ani tentokrát se slovenský celek nezatáhne do obrany.

"Na základě toho, co jsem viděl, si nemyslím, že by tak hráli. V každém případě, i při takovém způsobu hry se mohou otevřít velká okénka," říká kouč Spartaku. 

Utkání, které pak začíná v 18.30, bude řídit švédský arbitr Martin Hansson. Ten negativně proslul tím, že v barážovém střetnutí o MS přehlédl v duelu mezi Francií a Irskem ruku Henryho, po níž padl rozhodující gól.

"A co s tím máme dělat? Máme kvůli tomu hrát volejbal nebo co?" ptal se však Karpin novinářů. "Fakt, že nominovali tohoto rozhodčího, ještě neznamená, že budeme místo toho trénovat hru rukama," dodal rodák z estonské Narvy. 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy