Žilina proti Chelsea propadla. Čecha však překonala

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
15. 9. 2010 22:54
Žilina - Chelsea 1:4

Praha - Fotbalisté Žiliny při své premiéře v Lize mistrů pohárové Evropě šok nepřipravili.

S londýnskou Chelsea totiž prohráli jednoznačně 1:4 a poznali tak realitu bojů v milionářské soutěži.

Troufalý sen o překvapivém výsledku se rozplynul již po necelé půlhodině, během níž si anglický celek stihnul vytvořit třígólový náskok, který hned po přestávce ještě o jednu trefu navýšil.

Přesto se z branky radovali i Žilinští, v 55. minutě zaznamenal čestný a možná i životní úspěch Oravec.

Čech v Žilině: Tak malý stadion Chelsea ještě neviděla
Hapal hazardér: Žilina chystá na Chelsea útočnou smršť
LM: Barca koncertovala, Inter a ManUtd pouze remizovaly

Diváci ze zaplněného stadionku odcházeli s rozporuplnými pocity. Viděli na vlastní hvězdy světového formátu, kteří ukázali mnoho ze svého umění, především moderní útočné akce. Zároveň však také jejich vysokou efektivitu, která rozhodla zápas až příliš brzy, a tak porážka slovenského týmu nabírala rozměry debaklu. Na druhé straně však nemohou upřít svým borcům snahu o líbivou partii, při níž obrana světového velkoklubu často nevěděla, kde jí hlava stojí.

Avšak nutno poznamenat, že pokud MŠK chtěl reálně pomýšlet na slušný výsledek, měl do utkání vstoupit úplně jinak. Snaha Žiliny pustit se do otevřeného ofenzivního střetnutí a zapomínat přitom důsledně a systematicky bránit se proti Chelsea prostě muselo nevyplatit.

Jasno za půl hodiny

Tým v modrých dresech toho využil již ve 13. minutě, kdy Anelka zpětnou přihrávkou v pokutovém území našel Essiena, který nezaváhal.

O deset minut později se Anelka mezi střelce zapsal sám, když proměnil akci, do níž ho pohotovou kolmicí vysunul Malouda. A za moment popravil rtuťovitý Francouz Žilinu třetím gólem definitivně.

V té chvíli začal slovenskému mistru fotbalový svátek pořádně hořknout a Londýňané si na hřišti dělali, co chtěli.

A aby to bylo ještě krutější, přidal brzy po změně stran Sturridge čtvrtou branku. Od té chvíle se otevřený fotbal změnil v exhibici a Hapalovi svěřenci pochopili, že už nemají co ztratit. A tak zaměstnávali branku Petra Čecha čím dál více, až se jim po špatném vyběhnutí českého gólmana podařilo Oravcem přece jen také skórovat.

Útočné manévry pokračovaly a rovněž diváci pochopili, že dnes o výsledek vlastně ani nepůjde, a tak se stále častěji ozýval skandovaný potlesk, který oba týmy vyprovodil do kabin i po závěrečném hvizdu.

Žilina - Chelsea 1:4 (3:0)