Kadlecův Leverkusen utrpěl debakl, dostal šest branek

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
29. 8. 2010 19:22
Mönchengladbach vyhrál v Leverkusenu 3:6
Překvapivé skóre svítící na tabuli v Bay aréně po zápase druhého kola Bundesligy meti Bayerem a Borussií. | Foto: Reuters

Leverkusen - O pořádné překvapení se v druhém kole německé fotbalové ligy postaral tým Mönchengladbachu, který na hřišti Bayeru Leverkusen vyhrál vysoko 3:6.

Tým Michaela Ballacka a Michala Kadlece přitom do zápasu vstupoval jako čtvrtý nejlepší celek loňského ročníku a horký favorit.

Jenže po opatrném začátku a brankách Derdiyoka a Hermanna se mezi čtyřicátou a jednasedmdesátou minutou strhla přestřelka, při níž padlo během 31 minut sedm branek. Pět z nich přitom skončilo v síti Bayeru.

Špatný start Wolfsburgu pokračuje. Ztratil i vedení 3:0
Robben si za Bayern do konce roku nezahraje

Ten se v posledních minutách pokoušel s výsledkem ještě něco udělat, ale Borussia nečekaný výsledek udržela, a uštědřila tak Leverkusenu historickou stou porážku na vlastním stadionu v Bundeslize.

Fanoušci Stuttgartu se radují z třetího gólu do sítě Unirey
Fanoušci Stuttgartu se radují z třetího gólu do sítě Unirey | Foto: Reuters

Diváci se nenudili ani v druhém nedělním utkání Bundesligy mezi Stuttgartem a Borussií Dortmund, i když stejně jako v případě zápasu v Leverkusenu především ti domácí asi příliš nadšení nebyli.

Celek z Badenska-Würtembergska totiž první poločas prohrál 0:3, a i když po přestávce snížil prvním gólem VfB v sezoně Cacau, na víc se domácí nezmohli, a tak si připsali druhou prohru v sezoně.

Momentálně se Stuttgart nachází na nelichotivém posledním místě Bundesligy, Borussia je po dvou odehraných kolech Bundesligy osmá.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Leverkusen - Mönchengladbach 3:6 (23. Derdiyok, 58. Vidal z pen., 71. Kiessling - 20. a 44. Herrmann, 40. Brouwers, 56. Arango, 60. Idrissou, 69. Reus), Stuttgart - Dortmund 1:3 (69. Cacau - 5. vlastní Boulahrouz, 26. Barrios, 37. Götze).

1. Hoffenheim 2 2 0 0 5:1 6
Kaiserslautern 2 2 0 0 5:1 6
3. Mohuč 2 2 0 0 6:3 6
4. Hamburk 2 2 0 0 5:2 6
5. Hannover 2 2 0 0 4:2 6
6. Mönchengladbach 2 1 1 0 7:4 4
7. St. Pauli 2 1 0 1 3:2 3
8. Dortmund 2 1 0 1 3:3 3