Kadlec pomohl k výhře, Leverkusen vede Bundesligu

Sport Sport, Red Spo
28. 10. 2008 22:01
Werder Brémy - Bayer Leverkusen 0:2

Brémy - Bundesliga má nového lídra. Alespoň na jeden den se na první příčku posunul Bayer Leverkusen, který v úterním šlágru desátého kola porazil Werder Brémy 2:0.

Na výhře hostujícího týmu se podílel český reprezentant Michal Kadlec.

Levý obránce, jenž v Německu hostuje ze Sparty, se od svého příchodu do týmu zabydlel v základní sestavě. Tentokráte měl se spoluhráči těžký úkol, Leverkusen hrál na půdě ofenzivně laděných Brém a ty nastřílely letos už třiadvacet branek.

Čtěte více: Bayern varuje Německo: Hoffenheim? Ten hraje o titul

Ani Leverkusen si nevede špatně a začátek zápasu tomu napovídal. Už ve třetí minutě musel gólman Adler zasahovat proti střele Almeidy z nepřímého kopu. Atraktivní zápas pokračoval ve velkém tempu.

Nenudili se oba brankáři, navíc obránci dost často podporovali útočné snažení.

Ve 24. minutě se Kadlec pokusil překvapit po standardní situaci Vandera, jeho pokus však skončil vedle pravé tyče. Bayer měl v tu chvíli balon častěji na kopačkách, ale vyloženou šanci si nevytvořil.

Druhý poločas začal podobně. Střela Almeidy, tentokráte ji zablokoval český fotbalista. Následovala pasáž, kdy se nic vážného nedělo. Až krátce po hodině hry unikal Kadlec, Prödl jej fauloval a viděl první a jedinou žlutou kartu v zápase.

O chvíli později už padl první gól, zaslouženě do sítě domácích. Po pěkné kombinaci Augusta přiťukl Helmes balon na Vidala, jenž poslal Leverkusen do vedení. V osmdesáté minutě pak na konečných 2:0 zvýšil Friedrich další střelou zblízka.

Hosté si již cennou výhru pohlídali a v jubilejním tisícím zápase mohli slavit.

Hráči Schalke oslavují Bordonův gól do sítě Karlsruhe
Hráči Schalke oslavují Bordonův gól do sítě Karlsruhe | Foto: Reuters

V dalších zápasech si Schalke poradilo suverénně s Karlsruhe, což gelsenkirchenský klub vyšvihlo na třetí pozici. První branku zařídil Bordon, o další dvě se postaral kanonýr vyhozený z německé reprezentace -  Kevin Kurányi.

Arminie Bielefeld nedokázala zdolat oslabenou Chotěbuz a pouze s ní remizovali 1:1.

V dresu domácích odehrál celý zápas Radim Kučera a právě on přihrával v 63. minutě na vyrovnávací gól Wichniarkovi.

Wolfsburg se po nešťastném zápase v Mnichově, kdy vedl 2:0, ale prohrál 2:4, vzchopil. V úterním střetnutí před vlastními diváky porazil Mönchengladbach 3:0. Jen na lavičce strávil celý zápas Jan Šimůnek.

Ve středu desáté kolo pokračuje, v zajímavém utkání hostí Feninův Frankfurt obhájce titulu Bayern Mnichov. Po minulém kole vedoucí Hoffenheim se představí v Bochumi.

Čtěte dále: Německu vládne vesnice. (Ne)vypadá jako Chelsea

Brémy - Leverkusen 0:2