Juventus vyřadil AC Milán a je ve finále poháru

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
20. 3. 2012 23:58
Dortmund se natrápil s Fürthem, Marseille vypadla

Praha - Fotbalisté Juventusu postoupili do finále Italského poháru, v němž se utkají s lepším z dvojice Siena - Neapol.

Juventus si z prvního utkání na půdě AC Milán přivezl náskok 2:1, který ve 28. minutě ještě zvýraznil Del Piero. Ve druhém poločase všal Milánští góly Misbáha a Maxiho Lópeze výsledek otočili. V prodloužení pak ve prospěch "Staré dámy" rozhodl Vučinič.

Roli favorita potvrdil v Německém poháru Dortmund, který cestou do finále porazil druholigový Fürth. Na postup se však nečekaně natrápil, vítěznou branku vsítitl až ve 120. minutě Gündogan.

Messi je už tři roky nejlépe placeným fotbalistou světa

Ještě hůř dopadl ve Francii Olympique Marseille s třetiligovým celkem Quevilly. V základní hrací pohárového čtvrtfinále době padlo na obou stranách po jedné brance. Gólová přestřelka se pak rozpoutala v závěru prodloužení. Nejprve Ayina převážil misky vah na stranu domácích, o minutu později srovnal Remy. Tři minuty před koncem pak svou druhou trefou odmítnul penaltový rozstřel Ayina.

Semifinále Italského fotbalového poháru - odveta:

Juventus Turín - AC Milán 2:2 po prodl.
28. Del Piero, 96. Vučinič - 51. Misbáh, 81. Maxi López), první zápas: 2:1, postoupil Juventus.