Jsme zpět, hlásí Španělé. Čeká je ´pyrenejské derby´

Ivo Pospíšil, ip
26. 6. 2010 9:55
Del Bosque: Byli jsme v těžké situaci. Zvládli jsme ji
Španělé slaví. Porazili Chile a jejich cesta na MS pokračuje
Španělé slaví. Porazili Chile a jejich cesta na MS pokračuje | Foto: Reuters

Pretorie - Aby úřadující evropský šampión skončil už v základní skupině? Proč ne? V této fázi dohrál přeci úřadující mistr a vicemistr světa.

Španělé nicméně v pátek další senzaci na MS v Jižní Africe nepřipustili, porazili v závěrečném klání skupiny H Chile 2:1, a postoupili nakonec z prvního místa.

Čtěte také: Španělé důležitý duel s Chile zvládli. Postupují oba

Ani Jihoameričany ale nemusela porážka příliš tížit, zbylo na ně totiž druhé postupové místo. Naopak Černý Petr zůstal v ruce Švýcarům, tedy týmu, který dokázal zatím jako jediný Španěle porazit.

"Na tomto mistrovství světa jsme pod velkým tlakem," přiznal po úspěšném zápase na stránkách BBC kouč Vicente del Bosque.

 

"Víme, co od nás lidé očekávají a snažíme se jim ve všem vyhovět. Jen se podívejte, čeho jsme dosáhli. Dokázali jsme reagovat na nepříznivý vývoj ve skupině a s nepříjemnou situací jsme se vypořádali," těšilo ho.

Neviditelný Torres? Měl svalové problémy, říká kouč

Španěle nicméně čeká v osmifinále další ostrý trest. V "pyrenejském derby" vyzve své geografické sousedy - Portugalce.

"Teď už nebude žádný zápas lehký. My se ale chceme s nimi dobře vypořádat," hlásí bývalý lodivod Realu Madrid.

Španělé se naposledy na velké akci utkali s Portugalskem na ME 2004 a tehdy prohráli v závěrečném utkání základní skupiny 0:1 a předčasně skončili. Nyní možná příšel čas na odvetu. 

"Jsme zpět a ještě semknutější, než dříve," burcuje například obránce Capdevilla.

Za očekáváním ovšem zůstávají výkony Fernanda Torrese. Toho v útoku střelecky nahrazuje David Villa, který proti Chile dokonce otevřel účet utkání. Torres byl ale po šedesáti minutách vystřídán. Stále se tak ještě nedal do formy po operaci kolena.

"Měl určité svalové problémy, s jeho kolenem nemělo střídaní co dočinění," informuje Del Bosque.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy