Jihlava slaví první jarní výhru, Boleslav zdolala gólem Rady

23. 3. 2013 17:52
Jihlava porazila v dohrávce 20. kola Gamrbinus ligy Mladou Boleslav 1:0.
Jihlava proti Mladé Boleslavi vybojovala důležité vítězství
Jihlava proti Mladé Boleslavi vybojovala důležité vítězství | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Jihlavy porazili v odložené dohrávce 20. kola Gambrinus ligy Mladou Boleslav 1:0 a připsali si první jarní vítězství.

O důležitých třech bodech pro Vysočinu rozhodl přesnou hlavičkou Tomáš Rada, jenž si v 50. minutě naběhl na Kolouškův rohový kop. Svěřenci Františka Komňackého protrhli střeleckou smůlu po dlouhých 411 minutách.

Celkově však střetnutí diváky příliš bavit nemohlo. Především v první půli byly k vidění hlavně nepřesnosti, fauly a žluté karty. Nebezpečně vypadala snad jen Johanova hlavička těsně nad.

Stejný hráč mohl po dalším z Jarolímových centrů v 56. minutě srovnat, ale pouze protáhl Blažka. Domácí gólman byl bezchybný i při střele Nešpora k tyči a pokusu Dosoudila, a tak Vysočina náskok bez problémů uhájila.

Jihlavští si v záchranářském boji výrazně polepšili, s 24 body poskočili na desátou příčku. Boleslav, která nevyhrála už potřetí v řadě, zůstává pátá.

Fotbalová Gambrinus liga - 20. kolo:

Jihlava - Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Branka: 50. Rada. Rozhodčí: Matějek - Kordula, Peřina. ŽK: Tlustý, Šourek, Jungr - Nešpor, Johana, Štohanzl. Diváci: 2370.

Jihlava: Blažek - Vaculík, Tlustý, Šourek, Čvirik - Masopust (74. Kučera), Rada, Jungr (90. Vaněček), Koloušek, Kosak (65. Tomeček) - Šimonek. Trenér: Komňacký.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil, Bořil (79. Ondřejka) - Mareš, Ščuk, Sivrič (64. Sloboda), Jarolím, Štohanzl (90. Synek) - Nešpor. Trenér: Minář.

1. Plzeň 20 13 5 2 37:13 44
2. Sparta 20 12 5 3 33:15 41
3. Olomouc 20 11 6 3 32:16 39
4. Jablonec 20 10 7 3 33:19 37
5. Mladá Boleslav 20 8 4 8 21:24 28
6. Dukla 20 6 9 5 28:27 27