Jihlava se vrací do ligy, Sigmu povede Pivarník

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
19. 5. 2012 17:55
Jilhava si postup zajistila v předposledním kole

Praha - Fotbalisté Jihlavy se po šesti letech vracejí do 1. ligy, definitivně o tom rozhodla jejich výhra 3:0 nad Třincem v předposledním kole druhé nejvyšší soutěže. Už dříve si postup zajistilo také Ústí nad Labem.

Mužstvo už ale dál nepovede trenér Roman Pivarník, který se přesouvá k Sigmě Olomouc. Zde nahradí Petra Uličného, který po sezoně skončil. Jméno Pivarníkova nástupce oznámí vedení Jihlavy v následujících dnech.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie. S odkazem na sdělení místního guvernéra o tom napsala agentura Reuters

Dívky byly uneseny ze střední školy v Jengebe v noci na pátek. O jejich propuštění nyní na Twitteru informoval guvernér Bello Matawalle a zveřejnil jejich fotografie. O kolik dívek se jedná, v první chvíli neinformoval. Později novinářům řekl, že na svobodě je všech 279 unesených školaček s tím, že nebylo uneseno 317 dívek, jak dříve informovala média. Mluvčí lokálních úřadů Sulaiman Tanau Anka poté podle Reuters vysvětlil, že se už při útoku únosců některým dívkám podařilo uprchnout do lesa a byly následně nalezeny. Zbylých 279 bylo uneseno a všechny jsou nyní na svobodě.

"Díky Bohu! Je mi potěšením informovat o propuštění unesených studentek GGSS Jangebe," uvedl Matawalle. "Vyzývám všechny dobře to myslící Nigerijce, aby se s námi radovali, protože naše dcery jsou nyní v bezpečí," dodal.

V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Dříve za únosy v zemi stáli především bojovníci teroristické organizace Boko Haram, nyní ale stále častěji tuto taktiku využívají ozbrojené zločinecké gangy. Poslední únos dětí byl druhý za necelé dva týdny. V sobotu ozbrojenci propustili 27 dospívajících chlapců, které unesli ze školy v nigerijském státě Niger 17. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy