Podle útočníka anglického Wiganu by to paradoxně přispělo k plynulosti hry. Myslí si totiž, že by na trávníku ubylo různých strkanic a rozepří.
"Jen takový postřeh. Kdyby fotbal zavedl pravidlo, jako je v ledním hokeji, kde - když dojde na hřišti k problému - nechají ty dva dotyčné hráče deset patnáct vteřin, aby si to vyřídili mezi sebou, a pak je potrestají, tak vám garantuju, že bude mnohem méně pošťuchávání," navrhuje dvojnásobný účastník závěrečného turnaje Eura.
Třiatřicetiletého křídelníka inspirují hokejisté, kde rozhodčí nechají dva kohouty, aby se servali, a pak je pošlou většinou na pět minut na trestnou lavici.
McClean je ostatně pozoruhodnou osobností s vyhraněnými názory. Odmítá například nosit symbol vlčích máků k uctění válečných veteránů, za což dostával i výhrůžky smrtí a bučeli na něj také vlastní fanoušci.
Při loňské minutě ticha po úmrtí královny Alžběty II. si zase schválně stoupl stranou od spoluhráčů.
Rodák z Derry v Severním Irsku, které také v týmu do 21 let reprezentoval, ale nyní má na kontě už 96 startů za irské národní mužstvo (debutoval v něm v roce 2012 v duelu proti České republice), je na druhou stranu oceňovaný za výraznou charitativní činnost.
Mimo jiné pořídil mobilní dům poté, co se dozvěděl ze sociálních sítích o problémech těhotné bezdomovkyně, postiženému dítěti přispěl na zakoupení handbiku, jinému zaplatil speciální protonovou léčbu na Floridě.
McClean hrál anglickou Premier League za Sunderland a West Bromwich, aktuálně pomáhá Wiganu s udržením ve druhé nejvyšší soutěži.