Jednání jako z komedie. Tak prodávala Opava klub miliardářům, které nikdo nikdy neviděl

Podívejte se na nejlepší hlášky z jednání města, které prodává úspěšný fotbalový klub vlastníkovi, kterého nikdo nikdy neviděl.
Slezský FC Opava zůstává v majetku města. Na pondělním jednání zastupitelstva ke schválení prodeje švýcarské společnosti s čínským kapitálem TICC nedošlo. Důvod? Zástupce firmy nikdo nikdy předtím neviděl, zastupitelé tak nevědí ani to, jestli to jsou Švýcaři, Číňané a nebo peníze vydělávají trestnou činností. Schůze se tak změnila v bizarní slovní přestřelky a spíš než seriózní jednání připomínala komedii. Podívejte se...
Klub, v jehož dresu letos ukončila kariéru někdejší opora reprezentace Zdeněk Pospěch, měl padnou do ruky pofidérní firmy, která přitom nesplnila ani podmínky řádně vypsané soutěže tím, že neuhradila kauci deset milionů. Prý proto, že spletla číslo účtu...
Nový většinový majitel Opavy by měl přitom zaplatit 50 milionů korun za akcie a zavázat se tím, že bude následujících pět let přispívat částkou 20 milionů korun na chod klubu ve 2. lize, případně 40 miliony korun ročně po postupu do nejvyšší soutěže.
Švýcarská firma TICC tohle celé slíbila. Její zástupce ale nikdo nikdy neviděl. "Společnost ePojištění.cz, která byla partnerem nejvyšší české soutěže, tak činila za 30 milionů, a její název byl v každém novinovém článku, na každém fotbalovém stadionu... Proč by se někdo chtěl zviditelnit za pětinásobnou sumu v Opavě? Jaký je původ peněz?" ptal se zastupitel Marek Veselý za ODS.
Foto: Dalibor Sosna
susa
19. 6. 2017 15:33
Padesát milionů na dřevo, dalších sto do klubu investujete v příštích pěti letech. Takové podmínky vypsalo město Opava těm, kteří chtějí převzít druholigové SFC. Přihlásil se jeden jediný zájemce. Záhadná firma TICC ze Švýcarska, která je údajně napojená na čínské peníze. Její zástupce a majitele ale nikdo ze zástupců města nikdy neviděl, s omluvou na špatně zadané číslo bankovního účtu firma nebyla schopna zaplatit ani desetimilionovou kauci. Bizarní jednání o převodu dnes mělo pokračování: hlasovalo o něm opavské zastupitelstvo. Jednání bylo nakonec odročeno na září. Jeden by se ale smíchy popadal. Podívejte se na to nejlepší, co se dnes na radnici odehrálo.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy