Jablonec v Plzni dohrával o deseti, přesto vyrovnal

8. 4. 2011 22:10
FC Viktoria Plzeň - FK Baumit Jablonec 1:1 (0:0)
David Lafata srovnával v 62. minutě na 1:1
David Lafata srovnával v 62. minutě na 1:1 | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Plzně získali v předehrávce 23. kola pouze bod, když na domácím hříšti remizoval s Jabloncem 1:1.

Druhá Sparta tak v pondělí může svou ztrátu na vedoucí tým tabulky zmenšit na šest bodů.

Skóre utkání otevřel v 54. minutě Jan Rezek, který dorazil Horváthův pokutový kop. Konečnou remízu zařídil o osm minut později David Lafata.

Místo Řepky odehraje derby Zápotočný. Změn ale bude víc
Řepka derby vynechá. Disciplinárka mu zastavila činnost
Řepka: Fanoušci Jablonce vyhrožovali smrtí mému synovi

Západočeši se do tempa zápasu dostávali těžkopádně. Nešla jim kombinace ve středu hřiště a ani obrana nepůsobila nejjistěji. Jablonec se toho snažil využít a podnikal nebezpečné výpady, které táhnul většinou Jarolím.

Poprvé však visel gól na vlásku na opačné straně. Bakošův přímý kop vytlačil brankář Valeš do tyče a Bystroň dorážel hlavou rovněž jen do brankové konstrukce.

Hra začala nabírat na obrátkách, ovšem kromě rány Koláře, která mířila těsně vedle, toho příliš nebezpečného k vidění nebylo.

Jan Rezek

Netypicky ve 40. minutě poslal trenér Vrba do zápasu Rezka a krátce po změně stran si mohl k tomuto střídání gratulovat.

V 53. minutě se Rezek po nepříliš výrazném kontaktu s Benešem v pokutovém území poroučel k zemi a zajistil tak svému týmu výhodu penalty. Obránce Severočechů navíc za svůj zákrok viděl druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy. K penaltě se postavil Horváth, ale po krátkém rozběhu trefil jen tyč. Naštěstí pro Plzeň se dorážející Rezek už nemýlil.

To však Jablonecké neskolilo a už za dalších osm minut bylo srovnáno. Střely Pitáka a Kovaříka sice plzeňská obrana zblokovala, ale Lafatova dorážka si cestu za Pavlíkova záda přece jen našla.

Pohledné utkání gradovalo tlakem domácích. Krásnými nůžkami do Valešovy náruče se blýskl Bakoš, Rezek ve stoprocentní šanci minul o půl metru šibenici a Valešovu podražení Petržely předcházelo vypíchnutí míče.

Nervozita z neúspěšné honby za vítězným gólem vyústila po závěrečném hvizdu ve zlobu na hlavního rozhodčího Drábka, který k devadesáti minutám přidal z nastavení jen pár sekund. Kapitán Horváth mu dokonce odmítl podat ruku.

Oba týmy tak prodloužily své úspěšné série. Jablonec nepoznal hořkost porážky potřinácté v řadě a Plzeň neprohrála na domácím stadionu už 25 zápasů.

23. kolo první fotbalové ligy:

54. Rezek - 62. Lafata. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Teuber. ŽK: Bakoš, Rajtoral, Petržela - Vošahlík, Beneš, Piták, Eliáš. ČK: 53. Beneš. Diváci: 7425 (vyprodáno).

Plzeň: R. Pavlík - Rajtoral, Neuwirth, Bystroň, Limberský - Petržela, Horváth, Trapp (79. Fillo), Kolář, Ďuriš (40. Rezek) - Bakoš (88. Jiráček). Trenér: Vrba.
Jablonec: Valeš - Eliáš, Beneš, P. Pavlík, Kovařík - Vošahlík (83. Hejda), Vaněk (54. Drsek), Jarolím, Loučka, Piták - Lafata (90. Třešňák). Trenér: Komňacký.