4. 3. 2011 22:26
Bohemians 1905 - Jablonec 0:1
Tomáš Pekhart se spoluhráčí z Jablonce slaví vstřelený gól
Tomáš Pekhart se spoluhráčí z Jablonce slaví vstřelený gól | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Jablonce zvítězili i ve druhém zápase jarní části Gambrinus ligy, když v 19. kole porazili Bohemians 1905 1:0.

Jedinou branku utkání vsítil v 65. minutě Pavel Eliáš.

Severočeši díky páteční výhře poskočili s 36 body na třetí místo, Pražané jsou stále sedmí.

Liberec - Slavia o sestup. Laik žasne. Odborník se diví
Petržela dostane trest. Plzni bude chybět proti Spartě

Jablonec, který stejně jako ´klokani´ měl za sebou čtyři výhry v řadě, začal utkání velkou šancí Vošahlíka. Jeho střelu museli domácí obránci vykopávat téměř na brankové čáře. Na druhé straně kontroval hlavičkou Beneš.

Největší příležitost první půle si vypracovali znovu hosté. Jablonský však pálil jen do břevna.

Po změně stran to byl zase bohemácký Štohanzl, kdo mohl při větší porci štěstí otevřít skóre, jenže z velkého úhlu nemířil přesně. A tak o osudu tří bodů rozhodla situace z poloviny druhé půle. Na přetažený centr si počkal Eliáš a hlavou jej uklidil za gólmana Marka.

19. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians 1905 - FK Baumit Jablonec 0:1 (0:0)
Branka:
63. Eliáš. Rozhodčí: Matějek - Motáček, Koval. ŽK: Moravec - Piták, Loučka. Diváci: 3066.

Bohemians 1905: V. Marek - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Bartek - Moravec (72. Sedláček), Držík, Kraus, Štohanzl - Hartig (70. Ibragimov), Nešpor (82. J. Marek). Trenér: Hoftych.
Jablonec: Špit - Eliáš, Beneš, Pavlík, Jablonský - Vošahlík (90. Třešňák), Loučka, Piták, Jarolím (80. Hejda), Kovařík - Lafata (88. Vukovič). Trenér: Komňacký.