Hvězdný Real vstoupil do sezony výhrou. Ronaldo gólem

Red Spo, ČTK
30. 8. 2009 23:05
Real Madrid - Deportivo La Coruňa 3:2

Madrid - Nejdražší fotbalista světa Cristiano Ronaldo se hned v prvním soutěžním utkání v dresu Realu Madrid zapsal mezi střelce.

Proměněnou penaltou dnes pomohl "Bílému baletu" k výhře 3:2 v úvodním utkání nové sezony španělské ligy s La Coruňou. Real zahájil vítězně snahu vybojovat titul a sesadit Barcelonu.

V sestavě Realu se v průběhu zápasu objevilo všech sedm letních posil, za které vedení klubu zaplatilo čtvrt miliardy eur. Střelecky se prosadil ale jen Ronaldo.

Další dva nováčci v týmu Kaká a Benzema ale připravili úvodní gól pro kapitána Ráula, který už jen vedle brankáře Casillase, beka Marcela a záložníka Diarry nastupoval za Real i v minulé sezoně.

La Coruňa však byla favoritovi vyrovnaným soupeřem a hned v úvodu druhé půle srovnala na 2:2. O vítěznou branku se tak musel postarat Diarra, který napřáhl z 22 metrů a trefil se přesně k tyči.

Nepovedený vstup do nového ročníku španělské ligy za sebou mají fotbalisté Atlétika Madrid. Tým českého obránce Tomáše Ujfalušiho dnes zahájil sezonu porážkou 0:3 na hřišti Málagy.

Atlético se neprosadilo

Atlético, které chce skončit nejhůře na třetím místě, se tentokrát vůbec nedokázalo prosadit v ofenzivě. Navíc mu nefungovala ani obrana, ve které po celý zápas působil i Ujfaluši, jenž dostal žlutou kartu. Málaga tak třemi góly vrátila Atlétiku porážku 0:4 z úvodního kola minulého ročníku.

Nedařilo se ani dalšímu kandidátovi na přední příčky Villarrealu, který jen remizoval na hřišti Osasuny Pamplona. Naopak hned v úvodu sezony zazářil kanonýr Roberto Soldado, který třemi góly zařídil Getafe vítězství 4:1 nad Santanderem.

Naopak povedený start si připsala Valencia. V souboji dvou favoritů na pohárové příčky se rozhodovalo v době okolo poločasové přestávky. Těsně před odchodem do šaten byl vyloučen hostující kanonýr Kanoute a přesilovou hru krátce po začátku druhé půle využil Mata. V závěru ještě skóre navýšil Pablo Hernández.

Valencia, kterou zmítají ekonomické problémy a zdravotní nesnáze některých opor, tak získala hned na úvod cenné tři body. Vybojovala je v sestavě: César Sanchéz - Bruno, Marchena (60. Albelda), Dealbert, Miguel - Pablo Hernández, Alexis, Banega, Silva (85. Míchel) - Villa, Mata.

74. Arizmendi

Bilbao - Espaňol Barcelona 1:0 (78. Toquero), Málaga - Atlético Madrid 3:0 (33. Baha, 62. Manu, 90. X. Torres), Mallorca - Xerez 2:0 (56. Aduriz, 60. Tuni), Pamplona - Villarreal 1:1 (37. Pandiani - 32. Cazorla), Santander - Getafe 1:4 (41. Lacen - 29., 34. a 55. Soldado, 13. Rafa), Valencia - FC Sevilla 2:0 (47. Mata, 80. Pablo Hernández), Almería - Valladolid 0:0.