Huňa předstihl Necida a dovedl Příbram k páté výhře

Sport Sport, Red Spo
16. 11. 2008 18:52
Příbram - Jablonec 2:0

Příbram - Fotbalisté Příbrami si připsali již pátou výhru v letošním ročníku nejvyšší fotbalové soutěže. Nováček Gambrinus ligy porazil v neděli Jablonec 2:0, když o jeho vítězství rozhodl Daniel Huňa.

Kanonýr z hornického města zaznamenal letos již deset branek, čímž předhonil na čele tabulky střelců Tomáše Necida ze Slavie.

Příbram začala utkání aktivně a už ve třinácté minutě zkoušel Huňa své štěstí, jeho střela však minula branku střeženou Špitem. Tempo z úvodu ale domácím moc dlouho nevydrželo a postupně se hra vyrovnávala.

Čtěte více:
Nádherné derby: Bohemians zostudili Spartu v deseti!
Série Baníku skončila. Mladá Boleslav selhala v Plzni

Se závěrem poločasu zahrozil i Jablonec. Michálek vypálil k tyči, Slavík měl s míčem problémy, jenže k dorážce se nikdo nedostal.

To byl asi klíčový okamžik, po pauze totiž opět nastoupili Středočeši a hned po třech minutách druhé půle se dostali do vedení. Hosté se snažili zareagovat, k vyrovnání měli blízko Loučka a Lafata, jenže brankář jim skórovat nedovolil.

Pojistku přidal znovu Huňa, tentokráte po individuální akci a rozjásal spoře zaplněné tribuny stadionu U Litavky.

Svěřenci Massima Moralese už výhru nepustili a posunuli se na deváté místo za Jablonec. Naskýtá se otázka, co s Huňou bude v zimní přestávce. Jinak nevýrazný útočník si řekl o pozornost a Příbram bude mít problém udržet ho ve svém kádru.