Hřebíkova 19´ porazila i Řeky. V semifinále jde na Srby

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
26. 7. 2011 21:52
Druhou semifinálovou dvojici tvoří Irsko a Španělsko

Mogosoaia - Také svůj třetí duel na mistrovství Evropy hráčů do devatenáct let vyhráli čeští reprezentanti, kteří v úterý porazili Řecko brankou Tomáše Přikryla 1:0.

Ze základní skupiny tak postupují z první pozice se ziskem devíti bodů, když postupně porazili krom Řeků ještě domácí Rumuny a Irsko. Právě Ostrované se stanou druhým postupujícím ze skupiny, neboť v souběžně hraném duelu uhráli s Rumuny remízu 0:0.

Soupeřem českého týmu v boji o finále bude Srbsko, které si postup ze skupiny B zajistilo remízou s Belgií. Postup jim ale přisoudil jen lepší vzájemný zápas s Turky, kteří rovněž nasbírali čtyři body, když dnes senzačně rozdrtili doposud suverénní Španěly 3:0.

Hřebík: Musel jsem na kluky křičet v kabině i na hřišti
Hřebíkova 19´ předvedla parádní obrat i v utkání s Iry
Fotbalová ´19´ vstoupila do ME výhrou 3:1 nad Rumunskem

První poločas začali Řekové, vědomi si nutnosti dnes večer zvítězit, poměrně hodně aktivně a vyvrcholením jejich snahy byla povedená rána Fortounise, jenž pořádně protáhl brankáře Tomáše Koubka.

Češi kontrovali až po půlhodině hry, kdy se nebezpečnou ranou na řeckou bránu prezentoval hrdina zápasu s Irskem Patrik Lácha, ale jeho nadějný pokus zblokovali beci. Následná Kadeřábkova hlavička mířila mimo.

Ve druhém poločase již byl jasně lepší výběr Jaroslava Hřebíka. Vyjádřením zvýšené aktivity Čechů pak byla zasloužená branka Tomáše Přikryla, který si pohrál s brankářem Kapinem a z úhlu trefil vítězný gól.

Mladí Češi potom mohli přidat ještě další branky, ovšem při další šanci Přikryla i hlavičce Kadeřábka se vyznamenal Kapino.

Hřebíkovy hochy to ale mrzet nemuselo. Díky třem vítězstvím postupují ze základní skupiny Eura do pátečního semifinále, a mají tak již jistou medaili.