Hooligans chtěli na MS oklikou.Policie je však odhalila

Red Spo, ČTK
31. 5. 2010 16:40
Angličtí chuligáni cestovali přes Dubaj
Fotbalový svět Anglii závidí její fanoušky. Bývají však mezi nimi i nebezpeční chuligáni
Fotbalový svět Anglii závidí její fanoušky. Bývají však mezi nimi i nebezpeční chuligáni | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Johannesburg - Tvrdé jádro anglických fotbalových fanoušků se chtělo i přes zákaz dostat na světový šampionát v Jihoafrické republice.

Hooligans se pokusili uniknout pozornosti úřadů tím, že na jih Afriky cestovali přes Dubaj, britská a jihoafrická policie však jejich snahu zmařila.

Přes 3000 fanoušků nyní musí po dobu mistrovství odevzdat pasy, aby se zamezilo jejich dalším pokusům proklouznout na šampionát.

Čtěte také:
Míč pro MS je jak ze supermarketu,stěžují si fotbalisté
Eto´o zvažuje, že na MS nepojede. Kvůli kritice krajana

"Zhruba před měsícem jsme zjistili, že se někteří britští fandové snaží dostat na šampionát přes Dubaj. Spolu s Brity jsme tomu zamezili," řekl jihoafrický ministr vnitra Nathi Mthethwa, který úzce spolupracuje s britskými úřady, aby se do země nedostali problémoví fanoušci. "To si nemůžeme dovolit," dodal.

Mthethwa rovněž vyvrátil informace jihoafrického deníku Sunday Times, podle kterého je až osmdesátiprocentní pravděpodobnost teroristického útoku během šampionátu. Dokonce prý někteří pakistánští a somálští teroristé vycvičení v sousedním Mosambiku již překročili hranice do JAR.

"Tyto informace nejsou ničím podložené. V současnosti neexistuje žádná konkrétní hrozba. Bylo by ale pošetilé, kdybychom si mysleli, že jsme proti terorismu imunní," řekl Mthethwa.

Zvýšená bezpečnostní opatření mají být u osmi vybraných zápasů. Především hned druhý hrací den u duelu mezi USA a Anglií, u kterého prý hrozí největší nebezpečí útoku.

 

Právě se děje

Další zprávy