6. 6. 2009 17:19
Bohemians 1905 - Ústí nad Labem 0:1
Talentovaný Morávek se asi loučil s dresem Bohemky
Talentovaný Morávek se asi loučil s dresem Bohemky | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Zápas předcházející oslavám postupu do nejvyšší soutěže se fotbalistům Bohemians 1905 nepovedl. V sobotu prohráli s Ústím nad Labem 0:1. Na jejich triumfu ve druhé lize to ale nic nezměnilo.

"Klokani" vyhráli druhou ligu se sedmibodovým náskokem na Čáslav.

V jejich posledním zápase dokonce nastoupil herec Ivan Trojan, jenž vystřídal v 86. minutě Jana Morávka.

Známý herec, který dlouhodobě podporuje vršovický klub, "přestoupil" na jaře do týmu trenéra Hoftycha a díky již jistému postupu si mohl zahrát. "Ivan s námi během sezony několikrát trénoval, fotbal umí," informoval před utkáním kouč domácích.

Jenže fotbalisté v zelenobílých dresech neměli před sedmi tisíci diváky štěstí. Už v prvním poločase spálili několik šancí a v 29. minutě naopak inkasovali. Brankář Sňozík nedosáhl na ránu Veverky.

Podobný průběh měl i druhý poločas, severočeský celek tak vybojoval tři body a celkově skončil čtvrtý.

Třetí místo patří Jihlavě, která vyhrála ve Fulneku. Právě o klubu z Vysočiny se spekuluje, že koupí první ligu od Čáslavi. Pátá skončila Dukla, i když prohrála pražské derby s béčkem Sparty, která se zachránila.

Do MSFL sestupují Fulnek a HFK Olomouc.

Výsledky:
Karviná - FC Hradec Králové 2:1, Slovácko - Opava 2:1, Bohemians 1905 - Ústí nad Labem 0:1, Fulnek - Jihlava 0:2, Sparta Praha B - Dukla Praha 1:0, Vítkovice - HFK Olomouc 1:1, Čáslav - Třinec 2:1, Sokolov - Most 5:0.