Haškovo jednání má úspěch. Koller chce reprezentovat

ČTK ČTK, Red Spo
19. 7. 2009 23:30
Koller, Kováč, Jiránek i Jarošík mají chuť hrát
Jan Koller by se mohl vrátit do národního týmu
Jan Koller by se mohl vrátit do národního týmu | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Moskva/Praha - Potěšitelnou zprávu veze z Moskvy trenér fotbalové reprezentace Ivan Hašek, který dnes na vlastní oči sledoval utkání ruské ligy mezi Spartakem Moskva a Samarou, v němž nastoupili tři čeští fotbalisté Jan Koller, Jiří Jarošík a Martin Jiránek.

Všichni podali velmi dobré výkony a po utkání navíc včetně Radoslava Kováče potvrdili svoji chuť znovu reprezentovat. Hašek to řekl po setkání s hráči v telefonickém rozhovoru s ČTK.

Hašek v roli reprezentačního kouče vyrazil na první sledovací misi a s tím, co viděl, musel být spokojen.

Čtěte také: Hašek prozradil: Brückner by měl pozorovat hráče

"Všichni tři hráči patřili k nejlepším na hřišti. Je fajn vidět, že na jedné straně nastoupí jeden český hráč jako kapitán velkého klubu a na druhé straně jsou dva Češi klíčovými postavami," pochvaloval si trenér.

Koller prý nad spoluhráči vyčníval nejen svou výškou. "Měl dvě slibné možnosti, hrál velmi dobře a totéž platilo o Jarošíkovi, jenž nastoupil na stoperu a byl u vedoucí branky Samary," uvedl Hašek.

S hráči měl domluveno i rychlé setkání po zápase ve V.I.P. prostorech na stadionu, kde se ke krajanům přidal i Kováč. Ten ale nehrál, protože se stále řeší jeho případné setrvání ve West Hamu United, kde působil na hostování.

"Všichni mi potvrdili, že jsou připraveni reprezentovat, a proto jsou také v širší nominaci pro nejbližší zápas proti Belgii," uvedl kouč národního týmu.

Přečtěte si také: Haškova revoluce: Takhle zatím vládne nový předseda

Nikdo z uvedeného kvarteta přitom v poslední době v reprezentaci nenastupoval. Koller kvůli ukončení reprezentační kariéry po loňském ME, Jiránek z týmu vypadl po sérii zranění a Jarošík od chvíle, kdy byl na dálku ve sporu s bývalým reprezentačním trenérem Karlem Brücknerem.

Kováč sice v mužstvu býval pravidelně, ale po kvalifikační prohře se Slovenskem byl jedním z hráčů, kteří dostali zákaz reprezentovat za účast na pozápasovém posezení v restauraci.

Hašek prý dnes viděl kvalitní zápas, ale v prvním poločasu podle něj byli na hřišti jen hosté.

"Spartak hrál mdle, nedostal se ke střele. Až v druhé poločase to Bystrov rozhýbal a vyrovnání si zasloužil," doplnil předseda ČMFS a reprezentační kouč zároveň.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy