Haškova revoluce: Takhle zatím vládne nový předseda

Sport Sport, Red Spo
14. 7. 2009 10:00
Uvnitř rekapitulující článek posledních týdnů
Ivan Hašek
Ivan Hašek | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Už více než dva týdny vládne českému fotbalu z pozice svazového předsedy Ivan Hašek a fanoušci mohli skoro každý den pozorovat, jak si bývalý reprezentant vede při radikální přestavbě fotbalového hnutí.

A že změn na prvních šestnáct dnů nebylo málo. Deník Aktuálně.cz pro Vás proto připravil stručnou rekapitulaci jeho začátku.

27. 6 2008 - Ivan Hašek se stal oficiálně novým předsedou Českomoravského fotbalového svazu. V tajném hlasování při valné hromadě porazil jediného protikandidáta Luďka Vinše suverénně v poměru 167:32. Jeho triumf podtrhlo i zvolení místopředsedů "z jeho tábora"  Jindřicha Rajchla, Dalibora Kučery a Miroslava Kříže.
Více také: Ivan Hašek je novým šéfem fotbalu. Vyhrál suverénně

29.6 2008 - Strahov zažívá první průvan. Rozpuštěno bylo představenstvo marketingové společnosti STES, která doposud sháněla pro ČMFS peníze. Trio Jaroslav Vacek, Jan Kinda a Marcel Petrásek nahradili ve funkcích Karel Poborský s Petrem Doležalem.

Brzy na to se debatuje i o změně struktury svazu. "Struktura složení svazu bude úplně jiná. Klíčové je, abychom měli méně lidí a jejich práce byla mnohem efektivnější. Sekretariát výrazně zeštíhlíme, což znamená, že lidé na svazu v budoucnu budou mít mnohem více práce," uvedl k tomu nový místopředseda svazu Jindřich Rajchl.
Více také: První čistka pod Haškem: Rozpustil vedení STESu

Karel Jarolím se reprezentačním koučem nakonec nestal.
Karel Jarolím se reprezentačním koučem nakonec nestal. | Foto: Ondřej Besperát

30.6 2009 - Sílí spekulace o příchodu Karla Jarolíma na lavičku reprezentace. Ivan Hašek se domluvil na rozvázání spolupráce s dosavadním trenérem Františkem Strakou. Mezitím se veřejnost dozvěděla, že Straka měl smlouvu pouze na jeden zápas, a svazu tak následně stačilo jen neuplatnit opci.
Více také: Straka u národního týmu skončil. ČMFS neuplatnil opci

2.7 2009 - Slávistický kouč Karel Jarolím trénovat reprezentaci nebude. Nečekaná zpráva zaskočila nejen fotbalovou veřejnost, ale i samotného Haška. Vítěz posledního domácího titulu se totiž rozhodl soustředit se na vedení pražského celku a žádost nového předsedy ČMFS s díky odmítl.
Více také: Jarolím reprezentaci trénovat nebude. Definitivně

4.7. 2009 - Vyskytují se nové zprávy, že by se mohl k vedení reprezentace vrátit Karel Brückner. Devětašedesátiletý zkušený stratég se ale svěřil, že by preferoval koučování z "druhé vlny".
Více také: Brückner zvažuje návrat k reprezentaci. Jednal s Haškem

Karel Brückner se vrátil k reprezentaci. Jako poradce
Karel Brückner se vrátil k reprezentaci. Jako poradce | Foto: Reuters

7.7 2009 - Ivan Hašek přebírá národní reprezentaci. Vyskytuje se tak poprvé situace, kdy se šéf ČMFS stal hlavním trenérem. Cíle jsou jasné: zachránit účast na MS, což vysvětluje toto rychlé jednání.  Do trenérského týmu si Hašek vybírá Michala Bílka, Luďka Klusáčka a Jana Stejskala a funkce poradce nakonec připadla podle předpokladů Karlu Brücknerovi.
Více také: Fotbalovou reprezentaci povede Hašek. Má zachránit MS

13.7 2009 - Ve funkci předsedy disciplinární komise ČMFS dobrovolně končí po jedenadvaceti letech Alexander Károlyi. O budoucnosti Luďka Macely se má přitom rozhodnout v dalších dnech.
Více také: Změny ve svazu pokračují: Ve funkci končí i Károlyi

 

Právě se děje

před 3 minutami

Čtyři největší banky v Česku loni kvůli pandemii vydělaly o polovinu méně než v roce 2019

Čtveřice největších bank v Česku loni vydělala 31,7 miliardy Kč, což je proti předloňskému roku propad o 30,5 miliardy korun, tedy zhruba na polovinu. Vyplývá to z výsledků bank. Hlavním faktorem propadu je výrazný nárůst nákladů rizika v souvislosti s pandemií koronaviru. Komerční bance klesl čistý zisk o 45,3 procenta na 8,2 miliardy korun, ČSOB o 57 procent na 8,5 miliardy korun, České spořitelně o 43,6 procenta na deset miliard korun a UniCredit Bank v ČR a na Slovensku o 50,5 procenta na pět miliard korun.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 36 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Podle mluvčí policie Dagmar Sochorové hoří v průmyslové zóně.

"Na základě prvotního šetření bylo zjištěno, že v plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati Liberec - Chrastava.

Na místě je 13 jednotek hasičů a další složky Integrovaného záchranného systému. "Jsme na místě, zatím je to bez zranění," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Uživatelům nejnovějších Windows hrozí útoky hackerů, varuje NÚKIB

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Útočníci mohou podle expertů poradenské firmy BDO využít zranitelnosti systému například prostřednictvím phishingového útoku nebo odkazu ke stáhnutí externího obsahu zprávy, který bude obsahovat vyděračský ransomware.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy