Hašek prozradil: Brückner by měl pozorovat hráče

Martin Jůzek, ČTK, maj
14. 7. 2009 18:30
Ivan Hašek bude mít u sebe hlavně Michala Bílka
Ivan Hašek
Ivan Hašek | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Ivan Hašek v úterý prozradil, jak bude ve skutečnosti pracovat vedení fotbalové reprezentace. Nový svazový předseda a trenér národního týmu v jedné osobě chce hodně spolupracovat s Michalem Bílkem.

Právě on převezme hodně kompetencí.

"Bude mít na starosti společně se mnou vedení tréninků, koučování zápasů a celkově přípravu," uvedl Hašek.

Dalším asistentem je potom Luděk Klusáček. "Bude se věnovat analýze soupeřů, technické stránce zabezpečení věci včetně podkladů pro sledování," dodal kouč.

Čtěte dále: Haškova revoluce: Takhle zatím vládne nový předseda

A jak to vypadá s Karlem Brücknerem? "Bude organizovat pozorování našich hráčů v zahraničí," uvedl Hašek základní okruh úkolů muže, který na v březnu tohoto roku rezignoval z pozice kouče Rakouska. Pomoc od bývalého kouče i přesto vzbuzuje řadu otazníků.

Na konci jeho kariéry jako trenéra českého národního týmu jej totiž řada lidí kritizovala právě proto, jaké fotbalisty povolával.

Schůzky se zúčastnili i trenér gólmanů Jan Stejskal a také staronový technický vedoucí Jaroslav Dudl, který zatím bude muset zastat i úkoly, které bude mít v budoucnu na starosti manažer národního týmu.

Nic se prý nemění na tom, že nabídku na tuto funkci má Vladimír Šmicer, který však zatím váhá, zda ukončí aktivní kariéru.

Vedle rozdělení úkolů se dnes realizační tým shodl i na jménech dalších členů, tedy masérech, lékařích, kustodech či tiskovém mluvčím. "Jejich jména ale zveřejníme až poté, co je schválí výkonný výbor," vysvětlil Hašek.

Šéfové reprezentace si určili také okruh padesát hráčů, které budou pozorovat. Do zahraničí na příslušné kluby už nyní míří širší nominace, jak vyžaduje předpis FIFA.

"Některé hráče možná nebude vhodné povolat, protože budou mít až příliš náročný program. Třeba Jana Kollera, kterého bychom přitom rádi viděli na zbylé zápasy kvalifikace," uvedl reprezentační trenér, který oznámí užší nominaci 6. srpna.

Více také: Brückner zvažuje návrat k reprezentaci. Jednal s Haškem

Po jeho boku před novináře dnes usedli i Bílek a Klusáček a zvlášť pro Bílka, který dosud plnil roli hlavního klubového trenéra v Kostarice, Blšanech, Teplicích, Plzni, Spartě a Ružomberoku, bude role netradičního asistenta něčím zcela novým.

"Samozřejmě to je jiná práce než každodenní styk s hráči, ale už se na to moc těším. Budu se podílet na řadě věcí, trénincích, koučování i pozorování," liboval si Bílek.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Mimořádná dodávka 100 000 dávek vakcíny Pfizer/BioNTech dorazí do ČR příští týden, uvedl premiér Babiš. Dávky přenechaly Česku ostatní státy EU

Zdroj: ČTK
Další zprávy