Hašek má problém. Jeho muži se kvůli úplatkům napadají

ČTK ČTK
22. 3. 2010 20:30
Kubíček i Lněnička jsou v kauze zainteresováni
Jiří Kubíček vidí za nařčením právě Lněničku
Jiří Kubíček vidí za nařčením právě Lněničku | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Údajná korupční aféra spojená s loňským ligovým zápasem Olomouc - Bohemians Praha proti sobě postavila nejen oba fotbalové kluby, ale také dva svazové funkcionáře.

Předseda odvolací a revizní komise (ORK) Ondřej Lněnička se dnes v mailu zaslaném médiím ohradil proti výrokům Jiřího Kubíčka, předsedy legislativní rady ČMFS.

Čtěte také:
Liga má nový skandál s úplatky. Haška čeká velký test
Divná aféra. Proč tak dlouho leží u notáře, ptáte se
Zpověď v aféře Sigmy: Kapříky jsem předal Kaprovi
Svaz se ptá: Proč Bohemians podvod nehlásili nám?
Olomouc uplácela? Kubíček v šoku: Nerozumím tomu

Jde o první veřejný spor zástupců svazu od loňské valné hromady, po které se dostal do čela ČMFS Ivan Hašek.

"Kubíček neměl jako člen ČMFS za Olomouc jednat"

Před ní patřili Kubíček a Lněnička mezi největší kritiky bývalého svazového vedení. Upozorňovali na údajné nehospodárné chování svazu, právnické přehmaty a další nešvary.

Ondřej Lněnička on-line v redakci Aktuálně.cz.
Ondřej Lněnička on-line v redakci Aktuálně.cz. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Nynější kauza je ale postavila proti sobě. Zatímco Kubíček je sportovním ředitelem moravského klubu, Lněnička bývá spojován se střížkovským klubem, kde kdysi působil.

Lněničkovi se nelíbí, že se Kubíček k celé kauze vůbec vyjadřuje.

"Nechtěl jsem se také k dané věci vyjadřovat vzhledem k možnému řešení kauzy před ORK, které předsedám, ale některá veřejná vyjádření představitelů Olomouce a především Jiřího Kubíčka mne k tomu donutila," uvedl Lněnička.

Olomouc podle něj mohli bránit jiní činovníci. "Vyjdu-li z toho, že představenstvo SK Sigmy Olomouc a.s. čítá devět členů, dal se jistě vybrat někdo jiný, než právě Jiří Kubíček, kdo by prostřednictvím médií názory klubu prezentoval veřejnosti," dodal.

"Kauzy Bohemians se jako člen svazu neúčastním"

Za nehoráznou lež označil dnešní Kubíčkovo vyjádření pro Deník. Olomoucký ředitel odpověděl i na dotaz, proč se přerušilo dosud pevné spojenectví obou mužů.

"Nevím, já osobně s ním mám vztahy vynikající. Jen vím, že ORK se neschází a něco se zadrhlo, ale nevím proč. Soudní spory svazu s Bohemians Praha zastupuje kancelář Řehák-Lněnička...."

Naznačil tak, že Lněnička stojí na straně střížkovského klubu v zamotané kauze tří klubů, které mají v názvu Bohemians.

Od chvíle, co byl Lněnička zvolen do čela ORK, prý nemá s celým Bohemek případem nic společného. "Z rozhodnutí ve věci 'Bohemians' jsem i svým vlastním rozhodnutím vyloučen, a to již takřka rok, kdy se věc v ORK řeší," tvrdí Lněnička.

Deník Aha! v sobotu přinesl informace, že výsledek zápasu Olomouc - Bohemians Praha v posledním kole minulého ročníku první ligy byl domluvený.

Hráči domácího klubu soupeři údajně zaplatili 300 tisíc korun, aby vyhráli a dostali se do předkola Evropské ligy. Olomoucké vedení to ale důrazné odmítlo. Případem se v úterý bude zabývat vedení svazu a jeho disciplinární komise.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 1 hodinou

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy