2. 3. 2008 18:52
Hamburk - Frankfurt 4:1
David Jarolím z Hamburku (vlevo) bojuje o míč s Fatonem Toskim z Frankfurtu
David Jarolím z Hamburku (vlevo) bojuje o míč s Fatonem Toskim z Frankfurtu | Foto: Reuters

Hamburk - Souboj českých reprezentantů v německé Bundeslize dopadl lépe pro Davida Jarolíma. Jeho Hamburk porazil v nedělním zápase 22. kola Eintracht Frankfurt, za nějž nastoupil Martin Fenin.

Oba fotbalisté figurovali v základních sestavách a na hřišti se potkávali docela často. Mohla za to také situace z páté minuty, kdy se domácí Hamburk dostal do vedení. Po přihrávce Trochowského skóroval hlavou Paulo Guerrero.

Rychlý gól ovlivnil další průběh utkání, najednou se hosté museli přestat spoléhat na brejky a byla nutná změna taktiky. Jenže málem na to doplatili hned krátce nato. Olič, Reinhardt a opět Guerrero měli šance na zvýšení náskoku.

Jarolím se do ofenzivy tak často nedostával. Potvrdil to i moment z třicáté minuty, kdy ztratil na své polovině míč a nabídl Frankfurtu první větší střeleckou příležitost. Jenže rána osamoceného Spychera z omsnácti metrů našla jen brankáře Rosta a Fenin byl u dorážky pozdě.

Hamburk se posunul za Bayern a Brémy na třetí místo

Do poločasu se už skóre nezměnilo, o něco aktivnější byli i nadále domácí. Vyprodanou HSV Arenu ale potěšil krátce po přestávce de Jong, který zvýšil opět hlavou na 2:0, když perfektně zužitkoval centr kapitána van der Vaarta.

Čtěte více: Koller plivl na soupeře. Blažek opět čelí kritice

V sedmdesáté minutě Eintrachtu vykřesal naději Kyrgiakos a pět minut nato mohli hosté po pěkné akci Fenina dokonce vyrovnat. Jenže Hamburk byl stále útočnějším celkem a vítězství si už vzít nenechal. Naopak ho ještě navýšil.

Svůj druhý gól si připsal Peruánec Guerrero v 79. minutě a definitivní tečku za utkáním udělal střídající egyptský reprezentant Mohammed Zidan. Frankfurt na hřišti soupeře opět prohrál a Martin Fenin se po výborném startu neprosadil již ve třetím střetnutí za sebou.

Zato Hamburk se po výhře posunul na třetí místo tabulky. Také proto, že v druhém nedělním utkání se nedařilo Bayeru Leverkusen.

Přemožitel Sparty z Poháru UEFA prohrával na hřišti zachraňující se Bochumi od 66. minuty, kdy fanoušky domácích rozradostnil Zdebel. Krátce před koncem uzavřel skóre Dabrowski, a tak Leverkusen poprvé na jaře prohrál.