Bayern vyhrál šlágr. Krize Norimberku se prohloubila

1. 3. 2008 17:48
Schalke ztrácí na Bayern už dvanáct bodů
Koller zase neskóroval. Norimberk se potápí
Koller zase neskóroval. Norimberk se potápí | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Schalke 04 prohráli doma šlágr dvaadvacátého kola německé Bundesligy s Bayernem Mnichov. Tým z Gelsenkirchenu tak ztrácí na vedoucí tým už dvanáct bodů a pozice trenéra Mirka Slomky je vážně ohrožena.

Právě zápasy s bavorským velkoklubem a středeční odveta Ligy mistrů proti Portu měly o Slomkově osudu v Gelsenkirchenu rozhodnout. Jenže jeho svěřenci prohráli brankou Miroslava Kloseho ze čtrnácté minuty 0:1.

Slomka na odchodu? Schalke shání číslo na Mourinha
Emma zasahuje i do fotbalu. Bundesliga odložena

Nezaváhaly naopak druhé Brémy, které doma porazily dvěma brankami Švéda Markuse Rosenberga Borusii Dortmund.

Krušné časy pokračují v Norimberku. Ten prohrál na hřišti Hannoveru, za nějž od začátku nastoupil na pravém kraji zálohy Jiří Štajner, 1:2.

Gólman Jaromír Blažek inkasoval poprvé po půlhodině hry od Brugginka. Po přestávce sice srovnal Misimovič, ale rozhodující gól vstřelil za deset minut Huszti.

Jan Koller, na hrotu útoku podporovaný ze stran Saenkem a Charisteasem, se opět střelecky neprosadil, pouze nahrával na jediný gól hostujícího celku. Porážce nedokázal zabránit ani kapitán hostů Tomáš Galásek, jenž odehrál celý zápas.

Obrana Wolfsburgu, dirigovaná stoperem Janem Šimůnkem, inkasovala v Karlsruhe tři góly a podlehla domácí 1:3.

"Vlkům" tak patří desátá příčka o skóre před berlínskou Herthou. Ta v páteční předehrávce porazila i díky brankáři Jaroslavu Drobnému a levému záložníkovi Rudolfu Skácelovi Duisburg 2:0.

Bielefeld s Radimem Kučerou v záloze vybojoval v záchranářském souboji v Rostocku bod za remízu 1:1.