PSG pomohla k výhře nafilmovaná penalta Cavaniho

Sport ČTK youtube.com, Sport, ČTK
28. 9. 2013 23:18
Edinson Cavani nafilmoval proti Toulouse penaltu, sám ji pak proměnil.
K výhře PSG nad Toulouse 2:0 přispěla i nafilmovaná penalta Edinsona Cavaniho | Video: youtube.com

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain porazili ve francouzské ligy i díky sporné penaltě Edinsona Cavaniho Toulouse 2:0 a dostali se na první místo o bod před Monako. Nováček soutěže se může vrátit do čela v neděli, kdy hraje s Remeší.

Obhájce titulu poslal do vedení v závěru prvního poločasu mladý brazilský obránce Marquinhos. Cavani se dostal do hry ve druhém poločase místo švédské hvězdy Zlatana Ibrahimovice a v 79. minutě pojistil výhru PSG z penalty. Zákrok Uroše Spajiče, jenž Cavanimu odebral čistě míč, nejprve hlavní sudí nechal bez trestu, ale na pokyn asistenta odpískal posléze pokutový kop.

Čtvrtým gólem v sezoně si letní posila z Neapole upevnila pozici nejlepšího střelce pařížského celku. Ve středu Cavani rozhodl o výhře nad Valenciennes.

Francouzská fotbalová liga - 8. kolo:

Lorient - Marseille 0:2 (58. Valbuena, 90.+1 Ayew), Paris St. Germain - Toulouse 2:0 (41. Marquinhos, 79. Cavani z pen.), Evian - Bordeaux 1:1 (25. Berigaud - 70. Diabate), Lyon - Lille 0:0, Nice - Guingamp 1:0 (48. Cvitanich), Sochaux - Valenciennes 2:0 (12. Bakambu, 18. Carlao), St. Etienne - Bastia 2:2 (27. Tabanou, 57. Diomande - 85. Bruno, 90.+4 Modesto).

1. Paris St. Germain 8 5 3 0 12:4 18
2. Monako 7 5 2 0 13:3 17
3. Marseille 8 5 2 1 12:5 17
4. Lille 8 4 2 2 8:4 14
5. Nice 8 4 2 2 11:9 14
6. St. Etienne 8 4 1 3 11:9 13
7. Rennes 7 3 3 1 7:4 12
8. Lyon 8 3 2 3 12:7 11