Dvě trefy, sparťanský kanonýr Lafata pokořil i Bern

David Lafata se dvěma gól postaral značnou měrou o triumf Sparty v zápase Evropské ligy s Young Boys Bern. Prohlédněte si fotografie ze zápasu na Letné.
Sparťanský kapitán se v druhém utkání základní skupiny Evropské ligy poprvé trefil ve 28. a podruhé pět minut před jeho koncem, když pečetil skóre na konečných 3:1 pro Letenské.
Český mistr vyhrál i čtvrtý domácí pohárový zápas v sezoně.
Sparta nastoupila bez Josefa Hušbauera, který kvůli zranění kotníku nebyl ani na lavičce. V základní sestavě ho nahradil Tiémoko Konaté...
... a v záloze nastoupil po skončení třízápasového trestu za červenou kartu v předkole Ligy mistrů i Lukáš Vácha.
Foto: CPA Eduard Erben
Reuters Sport Eduard Erben, Reuters, Sport
2. 10. 2014 23:23
David Lafata se dvěma góly postaral značnou měrou o triumf Sparty v zápase Evropské ligy s Young Boys Bern. Prohlédněte si fotografie ze zápasu na Letné.

Více o zápase Sparta - Young Boys Bern čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 1 hodinou

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy