Fotbalový Baník hrozí stěhováním do Havířova

ČTK ČTK
17. 2. 2011 8:15
Vedení Baníku se totiž nelíbí odchod do Vítkovic
Foto: Jan Langer

Ostrava - Napjatá situace se změnou plánů ostravských radních a odklad výstavby nového fotbalového stadionu by v krajním případě mohl vyústit až v odchod fotbalistů Baníku Ostrava do jiného města v regionu.

Podle dnešního vydání Moravskoslezského deníku už zástupci klubu prověřovali technický stav stadionu v nedalekém Havířově.

Baníku v roce 2012 vyprší výjimka udělená Českomoravským fotbalovým svazem, stadion na Bazalech se pak stane nevyhovujícím pro pořádání ligových utkání.

Čtěte také:
Ostrava místo stavby nového stadionu opraví Vítkovice

Klub čtyřnásobného českého mistra měl sice od ostravského primátora příslib, že do roku 2013 Ostrava postaví zbrusu nový fotbalový stadion, ale nové zastupitelstvo po komunálních volbách přehodnotilo plány a rozhodlo, že se pustí jen do částečné rekonstrukce Městského stadionu ve Vítkovicích.

Baník nechce hrát na rozestavěném stadionu

Už teď je jasné, že za těchto okolností by hrál Baník na náhradním hřišti ve Vítkovicích po nadcházející sezoně své domácí zápasy na rozestavěném stadionu a s výrazně omezenou kapacitou.

Vzhůru na Eden. Lidská řeka ohraničená břehy černých uniforem prošla Vršovickou ulicí od nádraží ke stadionu.
Vzhůru na Eden. Lidská řeka ohraničená břehy černých uniforem prošla Vršovickou ulicí od nádraží ke stadionu. | Foto: Ondřej Besperát

Zřejmě i proto klub sonduje možnosti v okolních městech ostravské aglomerace.

Podle Moravskoslezského deníku vedení ostravského klubu v posledních dnech několikrát vyjednávalo v Havířově s místními institucemi.

"Nejdříve se zajímali o to, zda a za jakých okolností a podmínek by se první liga v Havířově mohla hrát. Po prohlídkách zázemí byli příjemně překvapeni a konstatovali, že náš stadion je největším favoritem," uvedl ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Jiří Bednář.

Havířov zatím nemá osvětlení ani vyhřívání

Havířovský stadion, který byl postaven v roce 1996, by na prvoligová utkání mohl mít kapacitu osm tisíc míst.

Radim Řezník a Josef Hušbauer se radují z vyrovnání
Radim Řezník a Josef Hušbauer se radují z vyrovnání | Foto: Jakub Šafránek

Přesto by se nevyhnul investici zhruba ve výši 25 milionů korun na dobudování umělého osvětlení, vyhřívaného trávníku či tréninkového hřiště s umělou hrací plochou.

"Manažeři Baníku nás seznámili se svým případným záměrem. V této fázi se jednalo pouze o mapování podmínek a nic konkrétního dohodnuto nebylo," řekl primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk.

Představitelé klubu po zvratu v jednáních o výstavbě stadionu sice ujistili, že i azyl ve Vítkovicích je pro Baník dočasným řešením, ale ve hře je nejspíše více variant.

Ostrava může přijít o profesionální fotbal

Majitel klubu Tomáš Petera má na čtvrtek v plánu schůzku s představenstvem, po němž plánuje vydat komuniké.

Kdyby se pesimistický scénář naplnil a Baník by opravdu opustil Ostravu, město s 300 tisíci obyvateli by po Vítkovicích přišlo i o druhý profesionální fotbalový klub.

Nejvyšším fotbalovým zástupcem města v hierarchii fotbalových soutěží by se pak staly Petřkovice působící v Moravskoslezském župním přeboru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Gazdík odvolal kvůli chybám v hospodaření ředitelku Cermatu Kleňhovou

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) odvolal z funkce ředitelku Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Michaelu Kleňhovou. Rozhodl se tak kvůli nespokojenosti s fungováním organizace, jeho pomalosti a neefektivitě hospodaření. Kontrola ministerstva financí podle něj zjistila v Cermatu závažné nedostatky. Ministr to v úterý řekl novinářům. Kleňhová skončí ve funkci k úternímu dni a od 25. května bude řízením Cermatu pověřen ministrův náměstek Milan Štábl. Na pozici ředitele či ředitelky organizace vypíše ministerstvo výběrové řízení. Cermat je příspěvkovou organizací ministerstva školství.

Kleňhová nastoupila do čela Cermatu od června 2018 za bývalého ministra školství Roberta Plagy (za ANO). Předchozího ředitele Cermatu Jiřího Zíku vystřídala poté, co ho Plaga odvolal z funkce kvůli chybám v maturitních a přijímacích testech. Kleňhová se měla ujmout funkce původně až od prosince 2018. Do čela Cermatu byla vybrána v konkurzu na podzim 2017 za ministra školství Stanislava Štecha (za ČSSD).

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Soud potrestal muže za vyhrožování bombou na Hradě podmínkou

Sedmatřicetiletého muže z Jablonecka, který začátkem letošního ledna hrozil odpálením bomby v areálu Pražského hradu, potrestal soud za šíření poplašné zprávy sedmiměsíční podmínkou. Policie o tom v úterý informovala na twitteru. Hrozily mu až tři roky vězení.

Muž, který se představil jako "Král světa", vyhrožoval v úterý 4. ledna odpálením výbušného zařízení na Hradě na tísňové lince 158. Policisté museli historické sídlo českých králů a prezidentů vpodvečer předčasně uzavřít. Ještě téhož dne kriminalisté podezřelého zadrželi a o několik dní později obvinili z šíření poplašné zprávy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy