Velmi dobrý výkon, lepší než na Slovensku, těšilo Šilhavého navzdory prohře

ČTK ČTK
16. 10. 2018 23:45
Kouče Šilhavého plní před kvalifikaci mistrovství Evropy 2020 optimismus.
Trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý.
Trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý. | Foto: Reuters

Charkov - Ačkoli čeští fotbalisté prohráli na Ukrajině 0:1, podle trenéra Jaroslava Šilhavého předvedli mnohem lepší výkon než při sobotní výhře 2:1 na Slovensku. Tentokrát ale postrádal lepší efektivitu v koncovce. Věří však, že s takovými výkony budou Češi schopni úspěšně bojovat v blížící se kvalifikaci mistrovství Evropy 2020.

"Výsledek je to pro nás špatný, ale výkon byl velice dobrý. Byly tam pasáže, jak bychom si naši hru představovali. Hráli jsme, nebáli jsme se, chtěli jsme balon, vytvářeli jsme si šance. Chyběla jen efektivita v zakončení, ale předvedli jsme mnohem lepší výkon než na Slovensku, i když jsme prohráli," hodnotil Šilhavý.

Těšilo ho, že zatímco před měsícem Ukrajina český výběr přehrávala, tentokrát jí reprezentanti byli vyrovnaným soupeřem. "Byly tam i pasáže, kdy jsme je zatlačili. Byli jsme jim rovnocenným soupeřem a myslím si, že se o výhru strachovali," prohlásil Šilhavý, který si tak po výhře na Slovensku připsal první porážku v nové roli.

Češi tak přišli o šanci na první místo ve skupině Ligy národů, které uzmula Ukrajina, a čeká je souboj se Slovenskem o druhou pozici, znamenající záchranu ve druhé lize.

"První místo už má Ukrajina a my si to rozdáme o druhé místo se Slovenskem. Zaručuje, že zůstaneme ve druhém koši pro následná losování, takže ho určitě chceme udržet," ujistil Šilhavý. "Pokud budeme takhle pracovat, tak jsme schopni udržet druhé místo a uspět i v následné kvalifikaci na Evropu," věří.

Proti Ukrajině udělal pět změn v sestavě, z toho dvě vynucené. "Trenéři brankářů přišli s tím, že by chtěli vidět v akci i Pavlenku. On i Tomáš Vaclík chytají v dobrých klubech a chtěli jsme je vidět v ostrých zápasech, abychom mohli spravedlivě vybrat jedničku pro kvalifikaci," vysvětlil Šilhavý změnu v brance. "Jankta jsme také chtěli vidět. Útočníci jsou vyrovnaní, tak jsme to protočili," dodal.

Z prvního srazu po nástupu do funkce po Karlu Jarolímovi má dobrý pocit. "S klukama jsme našli společnou řeč. Klukům nebyla jedno kritika po předchozích zápasech. Vzali to za správný konec. Věřím, že to takhle bude pokračovat. Cítím z týmu energii. Jsme na začátku a věřím, že se budeme dále zlepšovat a že to bude dobré," řekl Šilhavý.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy