Slavia se v poháru trápila, Hradec zlomila až šťastným gólem v prodloužení

6. 12. 2023 20:45
Fotbalisté pražské Slavie v dohrávce osmifinále domácího poháru zvítězili v Hradci Králové 2:0 po prodloužení a stali se posledním čtvrtfinalistou MOL Cupu. Obhájce trofeje a aktuálně druhý tým ligové tabulky nasměroval k výhře ve 109. minutě Nor Conrad Wallem a pojistku přidal v nastavení střídající Nizozemec Mick van Buren.
Mick van Buren
Mick van Buren | Foto: Milan Kammermayer

Oba týmy o víkendu kvůli sněhové kalamitě v Česku a nezpůsobilému terénu nehrály ligový zápas. Zřejmě i proto slávisté nasadili velmi silnou základní sestavu, naopak v domácí zahajovací jedenáctce dostali šanci i někteří méně vytížení hráči v čele s brankářem Zadražilem.

Na lavičku Pražanů se vrátil hlavní trenér Trpišovský, který kvůli zlomenině nosu před týdnem chyběl v utkání Evropské ligy v Tiraspolu.

Favorizovaní hosté měli před více než sedmi a půl tisícovkami diváků od začátku více ze hry. Vlčkovu ránu ve čtvrté minutě ale vyrazil Zadražil a vzápětí Jurečka křížnou střelou minul. Poté se neprosadil Bořil a na druhé straně neuspěl ani Hais.

Po změně stran si Pražané vypracovali ještě více šancí. Několikrát mohl rozhodnout Chytil, který v úvodu druhé půle trefil horní část břevna, v 74. minutě neproměnil únik a poté neotevřel skóre ani hlavičkou.

Favorit se prosadil až na začátku druhé části prodloužení. Na Ševčíkův centr z přímého kopu si naskočil Wallem a jeho hlavička prošla na rozbahněném malém vápně nejistému Zadražilovi pod tělem. Norský záložník dal čtvrtý soutěžní gól za Slavii. V závěru se vydal podpořit domácí nápor i Zadražil a střídající Van Buren po brejku do opuštěné branky definitivně rozhodl.

Slavia může dál snít o obhajobě trofeje. Už dříve si postup do jarního čtvrtfinále zajistily finalista minulé sezony Sparta, Plzeň, Jablonec, Zlín, Liberec a druholigové celky Dukla s Opavou. Los dalšího kola se uskuteční v pátek.

Osmifinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:

FC Hradec Králové - Slavia Praha 0:2 po prodl.

Branky: 109. Wallem, 120.+1 Van Buren. Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Mokrusch - Volek (video).

Hradec: Zadražil - Klíma, Čihák, Leibl (113. O. Ševčík) - Čmelík (78. Horák), Kučera, Kodeš (113. Čech), Krejčí - Šašinka (78. Pudhorocký) - Juliš (91. Dancák), Hais (60. Koubek). Trenér: Kotal.

Slavia: Mandous - Vlček (102. Sinyan), Ogbu, Bořil - Douděra (106. Tomič), P. Ševčík (120.+2 Hromada), Oscar, Wallem - Zafeiris (113. Tijani) - Chytil (101. Tecl), Jurečka (72. Van Buren). Trenér: Trpišovský.