První výhra Jablonce v sezoně. Poslední tým ligy si v poháru vyšlápl na Admiru

5. 9. 2023 19:27
Fotbalisté Jablonce zvítězili ve 2. kole domácího poháru na hřišti třetiligové Admiry 5:1 a poprvé v sezoně pod trenérem Radoslavem Látalem vyhráli. Po dvou gólech v Praze-Kobylisích vstřelili Alexis Alégué a Jan Chramosta.
Radoslav Látal.
Radoslav Látal. | Foto: Petr Doubek

Jablonecký tým v silné sestavě poslal do vedení už v šesté minutě Alégué. Spoluhráč kamerunského záložníka Kratochvíl o chvíli později trefil tyč. Pražané mohli před pauzou vyrovnat, ale Šiler po samostatném úniku přehodil Fendrichovu branku.

Favorizovaní hosté po změně stran dominovali. Náskok pojistil dvěma "slepenými" góly Chramosta, jenž zaznamenal první soutěžní trefy v sezoně. Poté se prosadil i srbský obránce Tekijaški premiérovou soutěžní brankou za Jablonec. Za Admiru snížil Burýšek, ale poslední slovo měl v 62. minutě Alégué.

V MOL Cupu zatím postoupila do 3. kola všechna prvoligová mužstva. Ve středu do poháru zasáhnou Karviná a Hradec Králové. Slezského nováčka nejvyšší soutěže venku čeká třetiligový Uničov, "Votroci" se představí na hřišti divizní Soběslavi.