Fotbalisté Herthy Berlín porazili Schickův Leverkusen 3:0

21. 3. 2021 15:33

Fotbalisté Herthy Berlín bez disciplinárně potrestaného záložníka Vladimíra Daridy zdolali v 26. kole německé ligy Leverkusen 3:0. "Stará dáma" se díky výhře posunula z předposlední sedmnácté příčky na nesestupové čtrnácté místo. Bayer, za který nastoupil v základní sestavě český útočník Patrik Schick, prohrál v bundeslize třetí z posledních čtyř kol a zůstal šestý.

Hertha na Olympijském stadionu rozhodla o vítězství v rozmezí čtvrté až 33. minuty. Gólový účet otevřel Zeefuik, po něm se mezi střelce zapsali Cunha a Córdoba.

Třicetiletý Darida kvůli faulu na kapitána Dortmundu Reuse z minulého kola, za nějž byl vyloučen, dostal od Německého svazu (DFB) třízápasový trest.

Hoffenheim v sestavě se záložníkem Pavlem Kadeřábkem podlehl doma Mohuči 1:2. Hosté se díky druhé výhře po sobě posunuli na 15. místo, které jako první zaručuje záchranu.

Mohuč odstartovala výborně a po necelé půlminutě Glatzelovou zásluhou vedla. Za domácí srovnal v 39. minutě Bebou, ale za dvě minuty vrátil hostům vedení Kohr, jehož trefa se ukázala jako vítězná.

Freiburg si poradil s třináctým Augsburgem 2:0 a posunul se na osmou pozici. Po změně stran se trefili Sallai a Lienhart. Brankář Tomáš Koubek i stoper Marek Suchý zůstali v mužstvu hostů po celý zápas mezi náhradníky.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Hoffenheim - Mohuč 1:2 (39. Bebou - 1. Glatzel, 41. Kohr), Hertha Berlín - Leverkusen 3:0 (4. Zeefuik, 26. Cunha, 33. Córdoba), Freiburg - Augsburg 2:0 (51. Sallai, 79. Lienhart).

1. Bayern Mnichov 26 19 4 3 78:35 61
2. Lipsko 26 17 6 3 48:21 57
3. Wolfsburg 26 14 9 3 45:22 51
4. Eintracht Frankfurt 26 12 11 3 53:36 47
5. Dortmund 26 13 4 9 54:37 43
6. Leverkusen 26 11 7 8 43:31 40
7. Union Berlín 26 9 11 6 40:32 38
8. Freiburg 26 10 7 9 39:39 37