Obrat z říše snů! Plzeň porazila CSKA a jde do Evropské ligy

FOTO Vrbovo loučení s Plzní bylo pořádný nervák
... spolu s nadživotními podobiznami jeho svěřenců. Text u nich jasně naznačuje, proč fanoušky Plzně hra jejich týmu tak baví.
A ještě jednou nadživotní trenér Vrba v plné kráse. Po poločase to bylo ovšem nerozhodně 0:0.
Michal Ďuriš (12) a Vjačeslav Karavajev sváděli souboj u levé postranní čáry poměrně často...
Plzeňský záložník se ale příliš neprosazoval...
10. 12. 2013 22:35
Fotbalisté Plzně ve svém posledním zápas základní skupiny Ligy mistrů doma gólem Wágnera z 90. minuty porazili CSKA Moskva 2:1 a v tabulce skupiny D obsadili vytoužené třetí místo.

Plzeň - Fotbalisté Plzně ve svém posledním zápas základní skupiny Ligy mistrů doma gólem Wágnera z 90. minuty porazili CSKA Moskva a v tabulce skupiny D obsadili vytoužené třetí místo znamenající jarní pokračování v Evropské lize.

Stali se tak prvním českým týmem, který přezimuje v pohárech i třetí rok v řadě.

Hosté přitom ještě 75. minutě vedli díky gólu Ahmeda Musy 1:0. Poté ale dostal červenou kartu Dzagojev a Západočeši díky Kolářovi a Wágnerovi vydřeli postupovou jízdenku do jarní fáze EL. V závěru ještě jednu červenou obdržel Wernbloom.

"Je to skvělý úspěch. Měníme historii českého fotbalu. Navíc to byl i pro mě speciální zápas tím, že se loučím, a i kvůli úžasným fanouškům jsem rád, že se nám to podařilo," hodnotil utkání v rozhovoru pro Primu Cool trenér Plzně Pavel Vrba.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Úvod zápasu byl hodně opatrný. Hráči na obou stranách stříleli hlavně z dálky. V 10. minutě mířil vedle Kolář, Dzagojev na druhé straně zase rozvlnil boční síť.

Musa Plzni zavařil, Dzagojev pomohl

Utkání se rozproudilo v 31. minutě, kdy domácí zapomněli na Musu, který běžel sám na Kozáčika, ale plzeňský gólman vyběhl a nohou senzačně vychytal nigerijského útočníka. Ten i byl i po zbytek prvního poločasu velmi nebezpečný a ještě dvakrát pozlobil plzeňskou defenzivu.

Drama přišlo v druhé půli. Loučící se trenér Pavel Vrba poslal na trávník Kovaříka místo Ďuriše, jako důležitější se ale ukázalo nasazení hostující Hondy o chvíli předtím. Japonský reprezentant v 65. minutě zacentroval ze strany a Musa hlavičkou zblízka překonal Kozáčika.

Plzeň v tu chvíli potřebovala vstřelit k postupu do Evropské ligy dva góly. Hned za dvě minuty jí ale svitla naděje, když hostující Dzagojev dostal za úmyslný faul na Procházku červenou kartu.

Wágner rozhodl v 90. minutě

Vrba posílil útok o Bakoše a Plzeň uzamkla soupeře před vápno. Rajtoralovu ránu ještě přizvedla hostující obrana nad a Limberského střelu tečoval jeden z domácích hráčů do sítě z ofsajdu. V 76. minutě už ale Viktoria srovnala, Horváthův centr umístil hlavou do sítě Kolář.

Postupový druhý gól mohl v 82. minutě vstřelit Procházka, jenže trefil Ignaševiče. Vrba nasadil do hry Wágnera a nakonec si mohl k tomuto kroku gratulovat. První šanci ještě poslal hlavou vedle, ale v 90. minutě si zpracoval Rajtoralův centr a napálil míč k tyči. Vrba tak mohl po závěrečném hvizdu zažít vítěznou rozlučku s Plzní.

O tom, koho Plzeň dostane v jarní části Evropské ligy, rozhodne pondělní los.

Fotbalová Liga mistrů, 6. kolo skupiny D:

FC Viktoria Plzeň - CSKA Moskva 2:1 (0:0)

Branky: 76. Kolář, 90. Wágner - 65. Musa. Rozhodčí: Skomina - Arhar, Ul (všichni Slovin.). ŽK: Procházka, Bakoš - Ščennikov. ČK: 67. Dzagojev, 90.+3 Wernbloom (oba CSKA). Diváci: 11.205.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela (70. Bakoš), Kolář, Ďuriš (58. Kovařík) - Tecl (82. Wágner). Trenér: Vrba.

CSKA: Akinfejev - Karavajev, A. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Milanov (73. Zuber), Wernbloom - Tošič (53. Honda), Dzagojev, Elm - Musa (90.+1 Vitinho). Trenér: Sluckij.

Bayern Mnichov - Manchester City 2:3 (2:1)

Branky: 6. Müller, 12. Götze - 28. Silva, 59. Kolarov z pen., 62. Milner. Rozhodčí: Fernández Borbalán (Šp.). Diváci: 68.000.