Policie se obává, že zápas přiláká tisíce fanoušků a rowdies. V pohotovosti bude i pražský oddíl jízdní policie a těžkooděnci z krajské zásahové jednotky.
"Zápas jsme vyhodnotili jako vysoce rizikový. Proto jsme přijali tak rozsáhlá opatření, nemůžeme nic podcenit," řekla mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Stovka policistů podle ní bude z Liberce, zbytek budou tvořit posily z okolí. Bezpečnostní akce začne již odpoledne. Liberecká policie do ní zapojí dopravní policisty, služební kynology, kriminalisty, vyšetřovatele i policisty z obvodů.
Fanoušky přivezou do Liberce autobusy i speciální vlaky. Až na stadion, kde je bude kontrolovat bezpečnostní služba, je má doprovázet pořádková jednotka. V hledišti by mělo být podle policejních odhadů přes 2500 příznivců Sparty, fanoušci Ostravy budou mít k dispozici asi 1600 vstupenek.
Příznivci Sparty a Baníku mají pověst nejnebezpečnějších fotbalových výtržníků. Špatné zkušenosti z minulých let s nimi mají také liberečtí policisté. "Nyní se ale v Liberci poprvé sejdou oba tábory těchto fandů najednou," upozornil policista Ladislav Horáček.
Sparťanští chuligáni si udělali v Liberci špatné jméno v roce 1997 při posledním kole první ligy, když bojovali o Pohár mistrů. Zápas se kvůli nim málem nedohrál. Krátce před koncem musel rozhodčí hru přerušit, protože stovky sparťanských fanoušků prolomily bariéry svého sektoru a vnikly na hrací plochu. Dlouhé minuty trvalo, než se podařilo rozvášněné sparťanské příznivce dostat alespoň za postranní čáry.
Baníkovci se zase v Liberci "vyznamenali" na jaře 2004, v sezoně, v níž ostravský tým kráčel za titulem. Fanoušci tehdy řádili v centru města, rabovali zboží v obchodním domě Tesco, v ulicích blokovali dopravu, šlapali po kapotách aut a trhali jim zrcátka.
Výkop pátečního utkání je v 17:00. Vítěz zápasu získá právo účasti v příštím ročníku Poháru UEFA.