Fenin se v Bundeslize zasekl. Jarolím dvakrát skóroval

Martin Jůzek
17. 2. 2008 22:20
Rostock - Frankfurt 0:1, Werder - Norimberk 2:0
Velkou slávu přineslo utkání Chotěbuzi s Dortmundem. Před jeho zahájením předali domácí funkcionáři dres kancléřce Angele Merkelové | Foto: Reuters

Rostock - Fotbalový klub z Frankfurtu poprvé v jarní sezoně prohrál, když nestačil na nováčka Bundesligy z Rostocku. Tentokráte se neprosadil ani český útočník Martin Fenin, jenž vyšel v sobotu gólově naprázdno.

Už začátek prvního poločasu napověděl, že to bude mít ex-teplický kanonýr hodně složité. Před utkáním tušil kouč Funkel, že jeho útok bude v přístavním městě dobře střežen. Nemýlil se. Diváci sledovali spíše tvrdé souboje ve středu hřiště než pohledný fotbal.

Fenin se dostal do první šance už v po pěti minutách, ale to bylo také na dlouhou dobu vše. Přihrávku kapitána Amanatidise však špatně zpracoval a vystřelil vedle. Potom si vytvořila Hansa Rostock několik šancí, ale přímé kopy vždy zlikvidoval Nikolov.

Až po hodině hry se domácí ocitli v první vyložené příležitosti. Vystřídavší Shapourzadeh vystrašil Frankfurt střelou ze čtrnácti metrů, která jen těsně minula pravou tyč. Varování si nevzal Eintracht k srdci a o chvíli později už inkasoval.

Obránce Rostocku Stein si poradil s Galindem, nahrál Rahnovi a ten vstřelil v 76. minutě jediný gól zápasu. Fenin utkání nedohrál, poprvé byl v dresu Frankfurtu vystřídán.

Norimberk stále v krizi

Hodně špatně na tom byli fotbalisté Norimberku. Ve čtvrtek hráli na půdě lisabonské Benfiky Pohár UEFA a hned po čtyřiceti hodinách je čekal další zápas. Opět na hřišti soupeře.

Werder Brémy je jedním z adeptů na letošní bundesligový titul, což potvrzoval od začátku utkání. Zlomovým momentem se stal moment ze dvacáté minuty. Hostující Saenko krátce po "žlutém" faulu vyběhl při přímém kopu předčasně ze zdi a rozhodčí ho po druhé žluté kartě vyloučil.

Thomas Hitzelsperger střílí rozhodující gól Stuttgartu do sítě Duisburgu
Thomas Hitzelsperger střílí rozhodující gól Stuttgartu do sítě Duisburgu | Foto: Reuters

Oslabený bavorský klub krátce nato inkasoval. Český gólman Jaromír Blažek neměl šanci proti střele Rosenberga. Švédský reprezentační útočník se k míči dostal po chybě obránce Wolfa a osamocen neměl problém zakončit do sítě.

Norimberk vedený poprvé v Bundeslize novým trenérem von Heesenem nehrál špatně. O deseti dále bojoval o vyrovnání. Všechny naděje však utnul v 82. minutě střídající Klasnič.

Jan Koller opět vyšel střelecky naprázdno, jeho klub se potácí stále na hraně sestupu. Figuruje na 16. příčce, vítězné Brémy zůstávají druhé za Bayernem Mnichov.

Drobný vychytal čisté konto

Celkem čtyři čeští fotbalisté zasáhli do zápasu Herthy Berlín s Arminií Bielefeld. Na olympijském stadionu v Berlíně se poprvé divákům představila zimní posila Rudolf Skácel, na své konto si však připsal jen žlutou kartu.

Více byl vidět jeho spoluhráč Jaroslav Drobný, jenž si svým výkonem řekl o nominaci do sestavy kola magazínu Kicker. 28letý brankář se musel hodně otáčet, překvapivě ofenzivnějším týmem byli hosté z Bielefeldu.

K jedné nebezpečné střele se dostal Radim Kučera, další Čech Petr Gabriel nastoupil pošesté v sezoně v základní sestavě. Už to vypadalo, že zápas skončí bezbrankovou remízou, když se v nastaveném čase dostal k balonu Rafael a trefil Berlíňanům vítězství.

Nováček z Karlsruhe předvádí dále nečekaně kvalitní výkony. Tentokráte doma uhrál remízu s Leverkusenem, když prohrával už 0:2. Naopak Duisburg doma stav 2:2 neudržel, když Hitzelsperger v 90. minutě zajistil Stuttgartu důležitou výhru.

Jarolím se trefil hned dvakrát

Český reprezentant David Jarolím se trefil dvakrát v utkání svého Hamburku s Bochumí. Skóre zápasu otevřel ve 40. minutě Ivica Olič a do šaten se šlo za stavu 1:0. V 64. minutě přišel první velký okamžik českého záložník a svůj skvělý výkon korunoval o 7 minut později. Hambruk jasně vyhrál 3:0.

Stejným výsledkem skončilo i utkání favorizovaného Bayernu Mnichov s Hannoverem. Hru bavorského velkoklubu dirigoval italský kanonýr Luca Toni, který byl jediným střelcem svého klubu. Toni dal hattrick během 24 minut druhého poločasu a s 13 brankami se dostal do čela tabulky střelců.

Rostock - Frankfurt 1:0