Fenin pomohl gólem k obratu. Bundesligu vede Hoffenheim

Sport Sport, Red Spo
26. 10. 2008 19:00
Chotěbuz - Frankfurt 2:3, Bayern - Wolfsburg 4:2
Martin Fenin se postaral o vyrovnání v zápase v Chotěbuzi.
Martin Fenin se postaral o vyrovnání v zápase v Chotěbuzi. | Foto: Ondřej Besperát

Berlín - Po devíti kolech se do čela německé Bundesligy opět dostali fotbalisté nováčka z Hoffenheimu, kteří v neděli deklasovali do té doby lídra soutěže Hamburk 3:0.

Soupeř Slavie v Poháru UEFA i s kapitánem Davidem Jarolímem v sestavě prohrál duel na půdě vesnického týmu prakticky už po šestatřiceti minutách, během nichž domácí nastříleli všechny tři branky.

Skóre načal už v sedmé minutě záložník Ogbuke a chvíli poté se pojedenácté v sezoně trefil nejlepší střelec Bundesligy Bosňan Ibiševič.

Hamburk tak nevyužil šanci vrátit se na čelo tabulky a po pátečním vítězství momentálně druhého Leverkusenu mu patří až třetí příčka.

Čtěte více: Leverkusen vede Bundesligu. V předehrávce porazil Köln

Jediný gól inkasoval český reprezentační gólman Jaroslav Drobný, když jeho Hertha Berlín inkasovala dvacet minut před koncem duelu v Dortmundu po střele Kehla.

18. Chotěbuz  9 5

Hosté z hlavního města tak ztratili jednobrankové vedení, které zařídil po půlhodině hry z penalty Santos a z Vestfálska si odvážejí bod za remízu 1:1.

Jen z lavičky naopak sledoval Jan Šimák po návratu ze zranění výhru svého Stuttgartu v Bochumi 2:0, kterou zařídil dvěma góly v poslední desetiminutovce Mario Gomez.

Fenin pomohl k obratu

Reprezentační útočník Martin Fenin stál v sobotu u famózního obratu Frankfurtu v Chotěbuzi.

Domácí vedli díky dvěma přesným zásahům Rangelova po čtvrthodině hry už 2:0, ale hráči Eintrachtu se nevzdali a vyplatilo se jim to.

Ještě do poločasu snížil Fink a v 68. minutě vyrovnal Fenin, který byl v tu dobu na hřišti pouhých šest minut.

Čtvrt hodiny před koncem pak strhl vítězství na stranu hostů Lyberopulos.

Obrat skóre předvedli i hráči Bayernu, kteří na domácím hřišti byli na pokraji kolapsu. S Wolfsburgem prohrávali už 0:2, když druhou trefu zaznamenal ex-teplický Džeko, ale ke zmrtvýchvstání zavelel ještě do poločasu Ribéry.

Ve druhé půli pak Bayern přidal ještě tři branky a zvítězil 3:2.

Bayern Mnichov - Wolfsburg 4:2
Branky: 41. Ribéry, 54. Van Bommel, 63. Borowski, 80. Schweinsteiger - 31. Grafite (z penalty), 33. Džeko

Hannover - Brémy 1:1
Branky: 9. Schulz - 41. Almeida

Mönchengladbach - Karlsruhe 1:0
Branka: 51. Paauwe

Schalke - Bielefeld 0:0