Famózní přestřelka v Nizozemsku, Španělé zdolali Litvu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
29. 3. 2011 22:40
Nizozemsko-Maďarsko 5:3, Litva-Španělsko 1:3

Praha - Lahůdkou úterních kvalifikačních zápasů o fotbalové Euro 2012 byla jednoznačně přestřelka mezi Nizozemskem a Maďarskem.

Maďaři měli na dosah velké překvapení, když v 50. minutě vedli na půdě favorita 2:1 a v 75. minutě ještě srovnali na 3:3.

Domácí však nakonec dalšími dvěma góly dokázali vítězství strhnout na svou stranu a připsali si šesté kvalifikační vítězství.

Jen 2:0! Češi se k výhře s Lichtenštejnskem protrápili

Nezaváhali ani Španělé, kteří si vezou z Litvy výhru 3:1. Litevci dokázali Stankevičiusem odpovědět na úvodní gól Xaviho. V 70. minutě si však vlastní branku vstřelil Kijanskas a o 13 minut později přidal pojistku Mata.

Vyrovnané postavení udrželi fotbalisté Srbska a Slovinka, kteří remizovali na půdě Estonska, resp. Severního Irska. Důležité vítězství doma uhráli Švédové, kteří porazili Moldavany. Udrželi se tak na druhé příčce za Nizozemci a přestože mají devět bodů jako třetí Maďaři, v jejich prospěch hovoří, že mají dva zápasy k dobru.