Z Evropy jsme vypadli se vztyčenou hlavou, tvrdí po neúspěchu s Astanou slávista Necid

Jiří Škuba Jiří Škuba
7. 12. 2017 22:43
Asi nečekal, že se na hřiště dostane tak brzo. Tomáši Necidovi uvolnil místo už v 17. minutě zraněný Milan Škoda a vytáhlý střelec byl v zápase s Astanou prakticky u všeho důležitého. U inkasované branky, neodpískané penalty i spálené šance.
Tomáš Necid
Tomáš Necid | Foto: Milan Kammermayer

Ve druhé půli jste sice Astanu zmáčkli, ale první poločas jste prospali. Nevytvořili jste si pořádnou šanci, naopak jste inkasovali.  Proč?

Já nevím. Opravdu nevím. Nemyslím si, že by byl začátek špatný, Astanu jsme k ničemu nepustili. Pak měl soupeř pár standardek a dal z toho gól. Do druhé půle jsme na ně vlítli, ale abychom postoupili, museli jsme dát branku. A to se nám nepodařilo.

Při inkasované brance jste sklepl balon před prázdnou bránu. Co se stalo?

Hlídal jsem si hráče a najednou vyletěl míč a odrazil se mi od stehna. Bohužel špatným směrem. Škoda.

V utkání jste se dožadoval odpískání pokutového kopu.  A to hned dvakrát. Poprvé poté, co vás protihráč udeřil ve vápně, podruhé v samotném závěru. Byly to penalty?

První byla jasná, dostal jsem loktem. Překvapilo mě, že ji rozhodčí neodpískal. Přitom sudí kousek ode mě. Ta druhá byla na zhodnocení sudího, bohužel to posoudil tak, jak to posoudil. 

Postup byl blízko. Jste zklamaní?

Ano, převládá v nás zklamání. Chtěli jsme postoupit. Pro nás je to velká zkušenost, po dlouhé době jsme hráli evropské poháry, nezklamali jsme. S všemi soupeři ve skupině jsme hráli vyrovnaně, některé jsme přehrávali. Z Evropy odcházíme se vztyčenou hlavou, ale mrzí nás to.  

Ani s ligovým podzimem ale asi nepanuje v Edenu zrovna euforie…

Samozřejmě nejsme spokojeni tam, kde jsme. Chtěli jsme hrát o titul, ztrácíme čtrnáct bodů na Plzeň, což je dost. Věřit se musí až do konce, teď se hlavně musíme pořádně připravit na jaro.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy