Kúdelův trest absolutně odpovídá, říká ruský funkcionář FIFA. Incident byl prý divný

jšk
15. 4. 2021 19:13
Deset zápasů stop pro Ondřeje Kúdelu je naprosto přiměřený trest, polemizovat o jeho výši je ztráta času, tvrdí Alexej Sorokin, člen rady mezinárodní asociace FIFA. Obránce fotbalové Slavie byl potrestán disciplinární komisí UEFA za údajnou rasistickou urážku Glena Kamary z Glasgow Rangers při utkání Evropské ligy.
Alexej Sorokin
Alexej Sorokin | Foto: Reuters

Sorokin se o kauze Kúdela rozhovořil v rozsáhlém rozhovoru pro Sky Sports News. Reagoval na některé názory, které trest pro stopera Slavie označily za nepřiměřeně nízký.

"Jeden tým obviňuje druhý z nevhodného chování a druhý to odmítá. Slavia zase obviňuje skotský klub za napadení jejího hráče. Celý incident je trochu divný. Nicméně UEFA učinila rozhodnutí a obvykle toto rozhodnutí nekomentujeme," odmítl Sorokin další diskuzi s tím, že polemizovat o desetizápasovém trestu pro Kúdelu je bezpředmětné.

"Sám jsem incident neviděl, ale co jsem se o něm dočetl, tak je k němu spousta otázek. Řekněme to tak, že má mnohostranný charakter. Situace je pro mě trochu komplikovaná a není jednoznačná. Ale za těchto okolností považuji rozhodnutí za správné," říká Sorokin, který je zástupcem UEFA v radě FIFA a nebyl zapojen do disciplinárního řízení proti Kúdelovi a Kamarovi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 51 minutami

Pražská energetika od začátku srpna zdražila elektřinu pro nově příchozí zákazníky

Pražská energetika (PRE) od začátku srpna zdražila elektřinu pro nově příchozí zákazníky, kteří nechtějí fixovat cenu. Současný produkt nahrazuje jiným, dražším. Cena za megawatthodinu tak stoupla o 63 procent z 4174 korun na 6800 korun. ČTK informaci potvrdil mluvčí PRE Karel Hanzelka. Nové ceny se týkají necelých dvou procent současných zákazníků a nově příchozích, nejde tedy o plošné zvýšení cen. O řadě změn v cenících platných od srpna firma informovala už dříve. Kvůli růstu velkoobchodních cen zvyšují výrazně ceny i další dodavatelé.

"Skladba produktového portfolia se v čase vyvíjí a mění. I na nás samozřejmě dopadají skokově rostoucí ceny elektřiny na burze, které minulý týden překročily hranici 400 eur (asi 9800 korun) za megawatthodinu. Nemáme jinou možnost, než současný stav promítnout do ceníku," řekl Hanzelka. PRE proto původní produkt nahrazuje novým. Oba produkty nabízí takzvanou hybridní smlouvu, která je uzavřená na dva roky s nefixovanou cenou, při její změně ale může zákazník smlouvu ukončit.

Kromě nefixovaných produktů změnilo PRE ceny také u produktu PREekoproud, kde firma garantuje dodávky stoprocentně zelené elektřiny. Cena megawatthodiny se zvýšila o 2626 korun z původních 4454 korun na 7080 korun. "U produktu PREekoproud je uvedená cena pro nové zákazníky. Nejde tedy o plošné zvýšení cen, stávajících zákazníků se nový ceník z velké části netýká," dodal Hanzelka. Pražská energetika zdražila od 1. srpna také nefixovaný produkt PRE Proud Nefix z původních 4879 korun na 7505 korun za megawatthodinu, tedy zhruba o polovinu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy