Kúdelův trest absolutně odpovídá, říká ruský funkcionář FIFA. Incident byl prý divný

jšk
15. 4. 2021 19:13
Deset zápasů stop pro Ondřeje Kúdelu je naprosto přiměřený trest, polemizovat o jeho výši je ztráta času, tvrdí Alexej Sorokin, člen rady mezinárodní asociace FIFA. Obránce fotbalové Slavie byl potrestán disciplinární komisí UEFA za údajnou rasistickou urážku Glena Kamary z Glasgow Rangers při utkání Evropské ligy.
Alexej Sorokin
Alexej Sorokin | Foto: Reuters

Sorokin se o kauze Kúdela rozhovořil v rozsáhlém rozhovoru pro Sky Sports News. Reagoval na některé názory, které trest pro stopera Slavie označily za nepřiměřeně nízký.

"Jeden tým obviňuje druhý z nevhodného chování a druhý to odmítá. Slavia zase obviňuje skotský klub za napadení jejího hráče. Celý incident je trochu divný. Nicméně UEFA učinila rozhodnutí a obvykle toto rozhodnutí nekomentujeme," odmítl Sorokin další diskuzi s tím, že polemizovat o desetizápasovém trestu pro Kúdelu je bezpředmětné.

"Sám jsem incident neviděl, ale co jsem se o něm dočetl, tak je k němu spousta otázek. Řekněme to tak, že má mnohostranný charakter. Situace je pro mě trochu komplikovaná a není jednoznačná. Ale za těchto okolností považuji rozhodnutí za správné," říká Sorokin, který je zástupcem UEFA v radě FIFA a nebyl zapojen do disciplinárního řízení proti Kúdelovi a Kamarovi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy