Fandit budou podobizny. Slavia zakryje volná místa plakáty klubových legend

ČTK Sport ČTK, Sport
10. 4. 2019 12:42
Fotbalová Slavia Praha při čtvrtečním úvodním čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea zakryje část sedaček v uzavřených sektorech na severní tribuně plachtami s podobiznami klubových legend Josefa Bicana a Františka Veselého.
Choreo fanoušků Slavie
Choreo fanoušků Slavie | Foto: Aktuálně.cz

Kvůli disciplinárnímu trestu od UEFA se na utkání nedostane přibližně 1900 příznivců z části "kotle", hráči však věří, že to atmosféru nijak nepoznamená. Velkoplošnou projekci klub nechystá.

Slavia byla potrestána za únorové utkání úvodního kola vyřazovací fáze Evropské ligy s Genkem, v němž fanoušci házeli na hřiště předměty. Disciplinární komise UEFA navíc uložila českému klubu pokutu 32.000 eur (asi 820.000 korun).

Zavřené zůstanou sektory 106, 107 a 108, které se nacházejí na severní tribuně, kde sídlí "kotel". Pražané přes volné sedačky umístili plachty se dvěma klubovými legendami z dřívějších choreografií.

Jelikož zápas byl už před vynesením trestu beznadějně vyprodaný, fanoušci z uzavřených sektorů nemohli dostat kompenzaci v podobě jiných vstupenek, přestože měli coby držitelé permanentek na Chelsea předkupní právo. Klub žádal UEFA o odklad trestu, ale neuspěl.

Hráči doufají, že uzavření značné části severní tribuny se na atmosféře nepodepíše a že "kotel" vytvoří třeba i jiní fanoušci v dalších částech arény Sinobo Stadium.

"Věřím, že jo, že atmosféra bude prostě dobrá," řekl novinářům záložník Lukáš Masopust. "Je to škoda hlavně pro lidi, kteří si to mohli užít. Nedá se nic dělat, musíme to zvládnout tak, jak to bude," dodal český reprezentant.

Fanoušci, kteří se na zápas kvůli trestu nedostanou, se domlouvají, kde budou společně utkání sledovat. Klub podle tiskového mluvčího žádnou velkoplošnou projekci neorganizuje.

Peníze za stornované vstupenky začala Slavia vracet v pondělí. Za lístky koupené online posílá peníze zpět na příslušný bankovní účet, držitelé vstupenek z pokladen stadionu se obracejí na klub e-mailem. Peníze bude Slavia vracet do 18. dubna.

Fanoušci ze severní tribuny založili vlastní účet, kam je možné dobrovolně přeposlat vrácené peníze za stornované vstupenky. Klubu tím chtějí přispět na pokutu. Akce potrvá do konce května.

Před čtvrtečním utkání s Chelsea Pražané nainstalovali nové sedačky na střídačkách ve slávistických barvách. Zápas ve vyprodaném Edenu začne v 21:00, odveta v Anglii je na programu za týden.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy