Darebák Kepa, "panic" Luiz a fešák Giroud. Hvězdy Chelsea, jak je neznáte

Jiří Škuba Jiří Škuba
10. 4. 2019 8:20
Hráči, kteří budí respekt. Zatím je ve hvězdách, jakou sestavu pro čtvrtfinále Evropské ligy proti Slavii manažer Chelsea Maurizio Sarri zvolí, nicméně vybírat může z TOP světových jmen. Podívejte se na to, kdo také může ve čtvrtek vyběhnout v Edenu na trávník.
N´Golo Kanté s cenou pro nejlepšího hráče Premier League
N´Golo Kanté s cenou pro nejlepšího hráče Premier League | Foto: ČTK

N'Golo Kanté

Tenhle 170 centimetrů vysoký Francouz s malijskou krví má za sebou příběh jak z céčkového hollywoodského filmu. Jako mladík rozhodně nepatřil mezi talenty, ve dvaceti se plácal v šesté nejvyšší francouzské lize, v rezervě týmu Boulogne. O luxusním životě profesionálního fotbalisty začal snít až v roce 2013, kdy dostal šanci ve třetí divizi. Od té doby dostal jeho fotbalový progres bláznivé tempo: na štacích v Caen a Leicesteru si vykopal angažmá ve slavné Chelsea a hned ve své první sezoně se stal na základě hlasování hráčů nejlepším fotbalistou Premier League. Loni se pak vydatně podílel na zisku titulu mistrů světa.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy