VIDEO Čeští fans jsou ve Vratislavi. A málem zbořili nádraží

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
8. 6. 2012 15:27
Podívejte se na video zachycující příjezd vlaku s českými fanoušky do Vratislavi, kde dnes zahájí český tým fotbalové mistrovství Evropy utkáním s Ruskem.
V pátek před půl třetí přijel do Vratislavi fanouškovský speciál s českými příznivci na utkání mistrovství Evropy 2012 mezi Českem a Ruskem. | Video: Tomáš Kubánek

Vratislav - Česká fanouškovská obec ve Vratislavi se mezi půl třetí a třetí hodinou rozrostla o další stovky příznivců týmu Michala Bílka, který dnes čeká úvodní duel mistrovství Evropy proti Rusku (online zde). 

To totiž krátce po sobě dorazily na místní hlavní nádraží dva vlakové speciály Českých drah s téměř dvěma tisícovkami příznivců. "Josef Bican" vyrážel dnes ráno z Prahy a "Zdeněk Nehoda" z Brna přes Ostravu.

Až po strop zaplněné soupravy burácely už z dálky. Z oken vlály národní zástavy, vykukovaly hlavy rozjařených fanoušků s trojbarevnými čepicemi a šálami, řinčely trubky.

"Tak jsme tady" a "Češi, Češi" burácely hordy fotbalových nadšenců a soukaly se z vagonů. Jen co jich většina dostala na perón, spustili další chorály včetně světoznámého "Kdo neskáče, není Čech, hop, hop, hop".

Sympatickému bláznění podlehli i něktěří Poláci, kteří se buď na příjezd Čechů přišli podívat nebo šli na vlak. Nakonec došlo na podávání rukou i s ruskými soupeři.

Kéž taková atmosféra vydrží až do konce páteční noci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy