Polský tisk: Když to Čechům klape, vypadají hrozivě

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
8. 6. 2012 10:30
Osou mužstva je podle Przeglądu sportoweho trojice Čech - Rosický - Baroš
Poláci českému týmu věří - a údajně mu i fandí.
Poláci českému týmu věří - a údajně mu i fandí. | Foto: Tomáš Kubánek

Vratislav - Úcta a respekt panuje v polských médiích směrem k výběru kouče Michala Bílka pro letošní Euro.

Pořadatelská země sice dobře ví o nepřesvědčivých výkonech, kolísavé formě některých hráčů i skandálu s urážením kritiků po vítězné baráži, zároveň si však uvědomuje sílu, kterou se česká reprezentace obvykle prezentuje na evropských šampionátech a početnými úspěchy z nich.

Tradiční síla pramení z historických úspěchů

"V české reprezentaci trvá výměna generací a nejsou v ní fotbalisté na úrovni těch z Eura 1996 či 2004, ale na mistrovstvích Evropy je nikdy nemůžete podceňovat," píše ve své speciální příloze k ME Przegląd sportowy.

"Co se úspěchů týče, nemůže se s našimi jižními sousedy srovnávat žádná země východní Evropy," připomíná pět medailí československého a posléze českého národního týmu.

Mezi oporami i Baroš

Přestože celkový projev mužstva bývá často matný, má český tým ve svém středu některé výjimečné individuality. "Naděje na úspěch záleží především na brankáři Petru Čechovi a špílmachrovi Tomáši Rosickém. Oba zažívají životní sezonu," chválí renomovaný polský deník.

Třetím z klíčových mužů je Milan Baroš. V Česku mnohdy zatracovaný útočník, který v poslední době na svou kanonýrskou slávu spíše vzpomíná, než že by ji přiživoval dalšími góly, je v polských očích stejně jako kouče Bílka forvardem číslo jedna.

Nebezpečí i mdlé bušení

Právě tato osa má být hlavní osou mužstva, kterou mají podporovat především křídelní obránci a v záloze Jaroslav Plašil.

"Pokud to vše do sebe zapadá, vypadá česká hra efektivně a hrozivě. Jinak ale útok Bílkovy družiny připomíná bezduché tlučení hlavou proti zdi a soupeři mohou využívat okének v obraně."

Plašil a spol. nepochybně veří, že už proti Rusku bude platit první varianta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 50 minutami

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy