reklama
 
 

Poborský: Španělé? Jasné jedničky! Italů mi bylo až líto

2. 7. 2012
Českou legendu by nepřekvapilo, kdyby Španělé vyhráli i MS za dva roky v Brazílii

Karel Poborský, vicemistr Evropy 1996 a bývalý hráč Manchesteru United, Benfiky či Lazia, glosuje finálové utkání Eura 2012 mezi Španělskem a Itálií.

"Přiznám se, že jsem při finále kapku fandil Italům. Po předchozím průběhu turnaje jsem měl pocit, že by to mohla být vyrovnaná partie, padesát na padesát.

To, co Italové předtím na Euru produkovali, se mi moc líbilo. Nebyla to taková ta jejich tuhá defenziva, ale přímočarý fotbal směrem dopředu, se spoustou šancí. Tak jsem si říkal, že by to na Španěly mohlo stačit.

Jak se ukázalo, mýlil jsem se. Xavi a spol. hráli na turnaji po celou dobu přesně to, co potřebovali, aby se dostali do finále. A tam to pak rozbalili se vší parádou a všem naprosto jasně ukázali, že jsou jasné jedničky. Že na ně nikdo nemá.

Bez útočníka? Nikomu jinému by to nešlo

Tahle jejich současná generace je opravdu výjimečná. Jejich tým je jednoznačně nejlepší v Evropě a podle všeho i na světě.

To, že hrají bez klasického útočníka, to jenom podtrhuje. Žádnému jinému týmu na světě by tohle nemohlo fungovat. Ale oni jsou především v záložní řadě tak skvělí, že jim tahle varianta naopak vyhovuje.

A nejsou to jen záložníci. Levý bek vám vysprintuje na hrot a vsítí nádherný gól. To je prostě nádhera.

Sečteno a podtrženo: Španělé předvádějí specifický herní styl, který vychází z jejich mimořádné herní kvality.

Hlad po úspěchu z nich nevyprchá

Co se Italů týče, musím říct, že mi jich v závěru bylo až líto. Měli i trochu smůlu, zranili se jim dva hráči a oni pak už nemohli střídat. Takže už někdy od 60. minuty dohrávali v deseti a zápas tak samozřejmě ztratil na atraktivitě. Pro Španěly už to pak bylo až moc snadné.

Za dva roky se hraje mistrovství světa v Brazílii. Občas slýchám, že španělský tým už musí být přesycený úspěchy, vždyť titíž hráči je sbírají i v klubových dresech Barcelony či Realu Madrid.

Ale věřte mi, že zápasy na velkých šampionátech jsou něčím tak naprosto mimořádným, že se úspěch v nich nikomu nikdy nepřejí. A jestli můžu tak trochu mluvit za Španěly, tak vám garantuju, že i v Brazílii udělají maximum pro to, aby si zase došli pro zlato."

2. 7. 2012

Související

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama